Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Supreme Snowboarding

Boarder Zone

09.03.2000
76
49 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Supreme Snowboarding (alias Boarder Zone v USA) je jednou z mála kvalitních snowboardových her na PC. Zvolíte si postavu a prkno a hned můžete na svah. Na 3 kopcích najdete 10 tratí, 3 U rampy a 3 krátké tratě s jedním mamutím skokem. Na výběr je také různé počasí a denní doba.

Soupeřit můžete v klasickém závodě proti počítači ovládaným snowboardistům i přes síť v multiplayeru s živými hráči. Další disciplínou jsou skoky na body, během nichž se musí provést co nejefektnější triky a nakonec také obdoba skoků na U rampě.


Poslední diskuzní příspěvek

Kosi.... souhlas, to obrovské množství různých stezek je na této hře naprosto unikátní. V žádné jiné "závodní" hře z bodu A do bodu B jsem ještě takovou volnost nezažil.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Tuhle hru jsem si prvně zahrál tuším na Excalibur či Gamestar CD v roce 1999, jako demo, tehdy ještě pod názvem Boarder Zone. Strašně mě uchvátila a to nejsem žádný fanoušek snowboardu, vlastně jsem na tom nikdy nejel. Roky a roky trvalo, než se mi podařilo hru sehnat, všude jsem hledal Boarder Zone, v obchodech, u kamarádů, všechno bez úspěchu. A pak snad o čtyři roky později vidím nějaký herní časopis, už nevím který, jak nabízí jakousi podivnou plnou hru Supreme Snowboarding jako přílohu k časopisu. Říkám si: "hmm, tady něco nehraje, vždyť to vypadá jako Boarder Zone!". Tak jsem zaostřil a vidím, jak na obalu CD pod velkým nápisem "Supreme Snowboarding" je malinkým písmem, snad i v závorce, napsáno ono "Boarder Zone". Mé nadšení neznalo mezí. Okamžitá koupě byla samozřejmostí, okamžitá instalace rovněž, o okamžitém hraní už nebylo pochyb. Tedy pokud vynechám to, že se mi to nechtělo asi 2 týdny spustit kvůli problémům s grafickou kartou. Nicméně pak už skutečně následovala pařba! Nejdřív jsem zahrál starou známou trať z dema a pak se vrhl na všechny ostatní, ale to až poté, co jsem je všechny uvolnil. Popravdě, map mohlo být více, ale to je v mých očích snad jediný nedostatek téhle mojí srdcovky, jejíž sehnání jsem si jako ateista snad i vymodlil.

Pro: grafika, hratelnost a podobný blbinky

Proti: menší počet map, s tím související pravděpodobně kratší doba hraní....a taky možná lehká zabugovanost.

+13 +14 −1
  • PC 85
Tak včera dohráno – 1.místo v 3.divizi. Žádnej "konec" teda nebyl, jen prostá tabulka, kde jsem zabral první pozici Jako poměrně vášnivej prknař jsem na tuto hru narazil už dříve, ale nějak jsem ji tehdy, ani nevím proč, odinstaloval dříve, než jsem ji stihl dohrát. A tak jsem se k ní teď, po 11 letech, vrátil.

Musím uznat, že mě hra velmi bavila: Grafika stále i po letech zkousnutelná (snad jen ta zobrazovací vzdálenost), zvuky jízdy naprosto odpovídající reálu (ledovka), pocit z rychlosti a megaskoků funguje. Ovládání mi potom sedlo do maxima – nemám co bych vytknul.

Možnost tvorby vlastního jezdce rozhodně potěšila, stejně jako neoficiální podpora kapely The Prodigy (BIG RESPECT!). Songy od nich sice, BOHUŽEL, neuslyšíme, ale zato si s Keithem můžete zazávodit.

Soundtrack je asi sednoucí k tématu, ale já si neoblíbil ani jeden song – to je ale způsobeno mým subjektivním vkusem, ostudu tento výběr nedělá, myslím si. Ti z Vás co holdují veselému nemastnému punkrocku od chlapeckejch skejťáckejch kapel, možná budou dokonce nadšeni. :)

Závodní svahy jsou sice často poměrně úzké a je těžké je předvídat, ale jsou také plné obřích skoků a klopených psychozatáček – celkově je musím pochválit.

Velkej plus je přitom možnost jízdy mimo závodní trať, přičemž se závod nepřeruší. Nejdřív jsem myslel, že se jedná o nedotaženost, kdy se dá takto beztrestně podvádět/zkracovat, až později jsem zjistil, že právě tohle autoři zamýšleli. Dobře udělali, protože potom už neustále koumáte, kde by se dalo skokem přistát o 100 metrů jinde na holé sjezdovce. Jednou jsem dokonce musel protijezdce pronásledovat, abych obkoukal kudy si to ten vyčůránek krátí – uvedené tak výrazně prodlužuje hrací dobu, poněvadž je vždy na výběr mnohdy i více alternativ než pouhé dvě. Některé zkratky můžete obloukat od AI jezdců, na jiné musíte přijít sami.

Hře lze vyčíst poměrně málo tratí a málo variabilní náplň hry, ale vše toto dohání chytlavá hratelnost a i dobrá znovuhratelnost. Za mě 85%, protože lepší hru věnující se tomuto tématu jsem dosud neobjevil. Pokud existuje, prosím doporučte.

Pro: Jízda mimo trať, znovuhratelnost, ovládání, pocit z rychlosti/skoků, zvuky

Proti: Málo tratí, malá zobrazovací vzdálenost, pár bugů, nic moc muzika

+10