Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars

87
2 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
13.05.1996 SNES
22.08.2008 Wii
30.06.2016 WiiU
Vývojáři:
Square
První RPG s tématikou série Super Mario, vzniklé ve spolupráci Nintenda a tvůrců série Final Fantasy, studia Square. Mario se v něm jako klasicky vydává za záchranou princezny Toadstool, kterou se snaží unést zlotřilý Bowser. Objeví se ovšem nečekané komplikace v podobě gangu robotického kováře Smithyho, který začne terorizovat Houbové království. Aby je Mario mohl porazit, bude potřebovat získat titulních Sedm hvězd. To ale nezvládne sám a bude potřebovat pomoc od rozličných společníků, jako jsou obláček Mallow, oživlá loutka Geno, princezna Toadstool nebo i samotný Bowser...

Super Mario RPG nabízí vše, co byste od klasického japonského RPG mohli čekat – Mario a jeho skupina bojují v tahových soubojích, během kterých používají útoky, kouzla a předměty. Za vyhrané souboje získávají zkušenosti, z nichž získané úrovně postupně zlepšují jejich statistiky a odemykají jim nová kouzla. Samozřejmostí jsou i předměty, kterými můžete svou družinu vybavovat.

V soubojích se kromě zcela nových soků střetnete s důvěrně známými nepřáteli s původní série, jako jsou houby Goomba, želvy Koopa či maskovaní Shy Guys, přičemž se dočkáte i bossfightů. Souboje oživuje přítomnost časovaných útoků – když během animace útoku stisknete ve správný moment správné tlačítko, vaše útoky tak udělí větší poškození. Stejně tak můžete během tahů nepřátel blokovat. Kromě soubojů se dočkáte i hádanek, miniher či platformingových výzev, jaké k sérii Super Mario patří odjakživa.

Hra byla ve své době prodejně úspěšná a pokračování tak bylo nasnadě, z oznámeného Super Mario RPG 2 se ale nakonec během stal první díl RPG série Paper Mario. Skupina vývojářů ze Square později založila studio AlphaDream, které se ujalo vývoje RPG Mario & Luigi: Superstar Saga, které dalo za vznik druhé RPG sérii s tématikou Maria.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.