Street Rod 2: The Next Generation

1991

Druhý díl závodního simulátoru Street Rod odehrávající se v roce 1969. Svému předchůdci se podobá ve všech směrech skoro na chlup, někdo by je od sebe ani nepoznal. Pořád se proháníte ve starých amerických autech, kterých od minule pár přibylo. V garáži si štelujete na autě každou drobnost a součástky se časem opotřebovávají, proto tu budete nejspíš trávit možná více času než na tratích. Z garáže vyrazíte k pochybnému podniku, kam se sjíždí závodníci z širého okolí, mezi nimi si najdete soupeře a zvolíte, jestli budete závodit o peníze či auto. Tratě jsou pouze 3, zato poměrně obtížné. Cílem celé hry je vyzvat a porazit Kinga, který jezdí v Shelby GT500.

Po hratelnostní a grafické stránce tady nenastala oproti předchozímu dílu téměř žádná změna. Mé hodnocení tedy šlo právě z tohoto důvodu o pár procent dolů. Jinak ale mohu zcela upřímně říct, že mě dvojka bavila o něco více. Hudební podkres už je zde dokonce i snesitelný a není třeba jej ihned po načtení uložené pozice vypínat, no a ''děj'' se nám posunul o pár let dopředu, tudíž i vozový park trošičku omládl a byl mi tím pádem zase o něco bližší.

Hrou jsem proletěl napoprvé snad bez jediné chybičky, nicméně závěrečný duel mi dal pořádně zabrat a opakoval jsem ho asi dvacetkrát. Ale proč ne, Kingem se člověk nestane přeci jen tak!

Co mě potěšilo, bylo určitě přidání nového typu závodu v aquaduktu a pár dalších možností úpravy vozidel. Ono stejně to závodění samotné není až tak moc záživné a hráč stráví většinu času spíše v garáži ponořen do inzerátů v novinách a prací na své káře. Což je pro mě osobně velké plus a bylo tomu tak samo i v prvním Street Rod.

Doporučuji všem autonadšencům, za těch pár hodinek to stojí, zvlášť, když je celá série momentálně uvolněna zdarma ke stažení. 80%.

Pro: nový typ závodu, úpravy vozidel, hudba

Proti: minimum novinek oproti předchozímu dílu

Drahně let tomu už je, co jsem chodil k mému hodnému kamarádovi hrát oba díly Street Roda. Stejně tak jako nechápal kamarád, co mě na tom baví, dnes moc nechápu já. Po těch letech už je vizuální tuning součástí každé druhé závodní hry, ale tehdá... Tehdá mi Street Rod přišel neskutečně originální a propracovaný. Řada nádherných vozů připravených nechat se pitvat až do morku motoru. Šroubek po šroubku, skutečně, na vlastní myš!

Bavil mě hlavně začátek, šmejdění inzercí pro ty nejvhodnější součástky a vylepšování svého prvního vraku. Časem už to není ono, vozy v garáži se začnou množit velkou rychlostí, hráč smontuje nejvýkonnější auťák a na neúprosném kalendáři se blíží konec hry. Bohužel zde se dostávám k jediné větší výtce, pro mě byl souboj s Kingem nad moje možnosti (na rozdíl od jedničky). Nic mi nebylo platné, že jsem měl Drag a Aquadukt natrénovaný, druhá trať byla až moc krkolomná a zde jsem vždy vyhořel.

Samotné závodění už taková bomba není, ale jde o rychlé jízdy, takže to tak nevadí.