Teď jsem tomu věnoval něco přes hodinu hraní a je to vskutku docela děs. Buď ta parta lidí, co hru vytvářela, adventury nikdy pořádně nehrála nebo chtěla žánru uškodit nebo to byly paka považující se za adventurní inovátory.
Že já blbec jsem se pouštěl do dvojky a neskončil u vynikající jedničky, přestože jsem nevěděl, kdo je vrahem. Nakonec jím byl stejně ten, o kom jsem to už beztak tušil během hraní jedničky a takhle jsem se musel prodírat nudným gameplayem. A to jsem teprve někde za půlkou hry a motivace dohrát to je vskutku minimální. Současný případ mě nijak extra nezajímá a furt jedna a ta samá lokace opuštěného domu tomu nijak neprospívá, stejně tak jako odporná grafika, blbá kamera, bugy a hlavně občasné padání hry. Tohle se vážně nepovedlo. Po vynikající jedničce velké zklamání. A na tohle se muselo prosím pěkně čekat čtyři roky...
@KRoman47 (08.09.2013 10:35): Mě to až tak hrozný nepřišlo. Pravda ještě před hraním jsem přečetl nenávistnou recenzi na Bonuswebu a dlouho poté rozmýšlel jestli ano nebo ne, nakonec ano. A protože jsem trpělivý hráč v každém ohledu :) tak mě hra i bavila. Přesto negativní poznámky chápu, ale u mě převážily pozitiva.
Na to jak je to špatné, je to vskutku nepříjemně dlouhé, až se to zdá nekonečné. Když jsem si přečetl komentář ugraugra, tak jsem si řekl, že to třeba nebude tak špatné. Při té části sbírání stop jsem se chvíli i bavil, než mi došlo, že je to úplně k ničemu, protože nezjistí vůbec nic nové ani zajímavé. A pak už začíná to kolečko létání po baráku sem a tam, neustále řešit kreténský inventář, bojovat s absolutně debilním ovládáním pohybu, kdy je problém se dostat za roh, protože se kamera nechce natočit tím směrem, nebo kdy jde člověk chodbou a vidí jen metr před sebe, takže se musí proklikat, než se kamera natočí dál. No a ta grafika na rok 2009, to už je jen hovínko na špičce kupy hnoje.

Rozhodně nikdy nikomu nedoporučuji toto hrát! V žádném případě! Jestli chcete vědět vraha, což jsem hádal už na konci dvojky, tak ho tu klidně napíšu, třeba i bez skrytí jako spoiler, protože tato hra je zločin proti lidskosti! Poslední asi 3 hodiny hraní jsem měl chuť si pány vývojáře najít, vykastrovat a ukopat k smrti, ještě že se tak dokážu ovládat.
je to mustang mezi hromadou trabantů, 30ti palcové LCD mezi hromadou monochromatických monitorů, Dr. Manhattan mezi hromadou Chucků Norrisů, prostě spoiler ze všech spoilerů nejspolerovějších, nejstrašnějších a nejnebezpečnějších... je to The Spoiler.
Ešte, že si to napísal ako spoiler, pretože ja to chcem hrať, aby som to sám zistil, že je to vrah a všetky tie okolnosti a kecy okolo. :D
Najviac ma štve, že do tejto hry sa mi po všetkých tých negatívnych reakciách vôbec nechce, ale na druhej strane sa chcem dozvedieť identitu vraha a uzavrieť príbeh, bez toho, aby som mal tie informácie z druhej ruky.