@bukrrCZ (17.09.2022 21:23): Myslím, že nebolo omedzenie, na ten normal ( boli tri režimy, okrem normal, klasicky easy a hard) achievementy fungovali už dva týždne pred vydaním. V podstate som to skoro celé hral ešte v tej novinárskej beta verzii (lebo som mal termín) , asi tretinu hry som dohral už po oficiálnom vydaní, ale Assist Mode som doteraz nikdy neskúšal.
@ad142 (komentář):  "Steelrising ponúka aj v normálnom móde (a na strednej náročnosti, na ktorej som ho hral ja) menšiu výzvu než priemerný Souls-like titul."

Steelrising má volbu obtížnosti? :D
Za mě nakonec dobrý. Zasazení a tématika to za mě táhne nejvíc. Funkční souboják s dobrou ovladatelností. Řinčení kovů ve hrách většinou nepovažuji za uspokojivé (proto nejsem třeba schopný dohrát Surge), ale tady jsem byl spokojen. Stylové boss fighty. Cením zápisník na úkoly a kompas. Bohužel je to celé takové so so a s každým dalším krokem jsem si říkal "ta dvojka bude pecka". Určitě to není pro hardcore hráče soulsovek, neboť obtížnost není tak vysoká. Hlavně v soubojích s bossákama, u kterých pomáhají granáty. A ty se válí doslova na každém kroku. DLC si nenechám ujít.

Abych nezapomněl. Technický stav zase stojí úplně za hovno, jako u většiny her co vyšla v posledních třech letech, ale dost mi pomohlo hodit hru na SSD.
@Paul (07.09.2022 14:31): Myslím, že spolu s Outer Worlds 2 je Dogma nejblíž vydání. Pokud si dobře vzpomínám, tak v tom leaku byla uvedena někdy 23/24.

U Avowed tuším minuly rok říkali, že vývoj pokračuje, ale potrvá to ještě pár let. Dřív imo vyjde Fable.
@Ronik (07.09.2022 12:51): uznávám že ta možnost je, ale Greedfall i přes své chyby je imho zajímavější hra než Steelrising. U těch jejich RPG je vidět vzestupná tendence - z Marsu přes Technomancer na Greedfall. Snad ta dvojka už bude aspoň solidní osmička :)

@Fritol (07.09.2022 13:46): Avowed určitě je zamýšleno jako AAA hra. Minimálně na levelu New Vegas (samozřejmě s dnešní technologií). Ale je otázka jestli někdy vyjde, letmo vzpomínám že Avellone psal na twitteru že jim odchází lead lidi. A myslíš že Dragon's Dogma 2 vyjde nějak brzo? Já měl za to, že teprv oznámili že to vstoupilo do produkce. Asi bych to nečekal před 2024-25.

Jinak seznam oznámených FPP/TPP WRPGček ve vývoji, ikdyž většina jich je ještě asi relativně daleko..

Mass Effect 5
TES 6
Avowed (snad)
Outer Worlds 2
Greedfall 2
Vampire Bloodlines 2 (snad)
Gothic Remake
Možná nějakej AssCreed

Ještě něco first person Unreal-based kutí InXile. Možná taky Dontnod, mají víc projektů v pipieline, tak by bylo pěkné kdyby aspoň jeden bylo RPG - Vampyr byl slušnej první pokus a určitě se z něj dost naučili. Piraně po Elexu také určitě něco kutí. Techland dělá neoznámené fantasy RPG, které jim píše Karolina Stachyra, spoluautorka nejlepších questů v TW3. A kéž by Eidos Montreal zas dělali pořádnej Deus Ex.

Zapomněl jsem na někoho?
@Charllize (07.09.2022 12:57): Největší naděje jdou asi vkládat do Baldursů, ale já nechci pořád klikat ač jednu hru tohoto formátu zvládnu. Možná Outer Worlds 2, tam jsem ale ještě nehrál ani jedničku. Avowed může dopadnout jakkoliv, když jsme z něj ještě nic neviděli. Jestli je už na místě nějak vyhlížet Witcher 4, když zmiňuješ to DA4. Kingdom Come 2. Mass Effect. Jako zas tak černé to není, ale po zklamání z Cyberpunku mám pořád hořko a raději vyhlížím nové deskovky. :D

Snad se někdy do nějakého fantasy (i nefantasy) světa dokážu ponořit a hltat ho tak, že mi stohodinová hra uteče jako nic.
@Tulareanus (07.09.2022 12:38): Ano, a jako "popkorňák" (hezká snaha o urážku, ne že ne) co preferuje fpp/tpp perspektivu je pro mě škoda, že Steelrising je nepovedená soulsovka, když to mohlo být slušný RPGčko. Aspoň že dělají ten Greedfall 2.