Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Steel Panthers: World at War

22.06.2000
83
27 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Pokračování série Steel Panthers. Hra je mimo takzvaných megakampaní freeware. K dispozici je 27 armád z celého světa v období let 1930-1949. Je možno vybírat z desítek kampaní a stovek scénářů, několika kliky vytvořit generovanou bitvu nebo si pohrát s editorem a vytvořit vlastní scénář nebo kampaň. Lze si vybrat od souboje dvou sniperů až po prolamování opevněné linie nebo vylodění v síle až jednoho pluku. Hra obsahuje řadu nastavení včetně simulace velení. SP:WaW se momentálně hraje nejčastěji ve verzi 8.4 s modem Enhanced 2008.


Poslední diskuzní příspěvek

pritom ty SP a SP2 byly ve svy dobe hrany vsude :) , ale uz jsou proste stary a nova verze zatim nevznikla :(

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Nejdetailnější a nejpropracovanější válečná strategie, kterou jsem měl tu možnost hrát. Do systému hraní se člověk dostává dlouho a jen někteří si ho oblíbí natolik aby u hry vydrželi napořád ale to je jenom dobře. SPWAW jsou totiž jen pro hardcore hráče, které i přes řadu chyb (třeba dýmování je dost ultimátní) nedovolí použít triky z jiných strategií i třebas tahových.

Pokud nemáte základní znalosti techniky a válčících stran, které se konfliktu zúčastnili, pak máte docela smůlu, protože nebudete vědět, že vaše draze nakoupené AT děla jsou k ničemu, že vaše pěší jednotky mají pušky leda tak k zahození do prachu a podobně. Hra počítá úhly dopadu granátů na pancíř, počítá morálku vašich mužů podle roku hraní a pokud budete chtít, bude počítat, že jste moc daleko od velení na vizuální kontakt, takže rozkaz k ústupu jste neslyšeli.

A pokud vás to chytne během hraní proti počítači tak vězte, že proti živému protivníkovi je to ještě o něco lepší:)

Více ke hře zde:
Virtuální velitelství

Pro: Skoro všechno, jen jedna hra je podobně úchylná (Combat mission)

Proti: Několik bugů a možností jak využít chyb na úkor hratelnosti (dým, krytí okrajem mapy, "vydojení" střelby protivníka levnými jednotkami...)

+10