STCC: The Game 2

STCC II

08.04.2011

rozšíření

STCC: The Game 2 je již druhým přídavkem podobného zaměření pro Race 07. Stejně jako jeho předchůdce do originální hry přinaší švédský šampionát cestovních vozů (STCC, Swedish Touring Car Championship) a Camaro Cup. Nyní v sezóně 2010. Nově přináší také soutěž o skandinávský pohár cestovních vozů (Scandinavian Touring Car Cup).

Protože se jedná o novou sezónu, složení aut bylo logicky lehce obměněno. Mezi nové patří například Volkswagen Scirocco, Chevrolet Cruze nebo Alfa Romeo 156. Ve hře se nachází celkem čtrnáct základních aut (včetně dvou Chevroletů Camaro pro Camaro Cup) a tří auta bonusová. Tratí je opět celkem šest, pět ve Švédsku a jedna v Dánsku.

Tahle hra ještě od původního studia SimBin mě ničím nezklamala. Přesně jsem totiž věděl, co od ní mám očekávat a to se naplnilo.
Grafické provedení je samozřejmě lepší, než u prvního STCC. Auta jsou pěkně udělaná, vytknul bych jen to, že tratě byly převzaty z původní hry, na jejich okolí by se určitě dalo ještě zapracovat. Ale pro závodění to není tak důležité.
Zvuky jsou perfektní, každé auto zní jinak a možná proto je vše uvěřitelné. Naživo jsem nikdy závodní Camaro neslyšel, ale věřím, že takhle nějak to zní :-).
U všech her od SimBinu mně vyhovuje fyzikální model ježdění, u této hry je to stejné.
Základem hry, jak název napovídá, je švédský šampionát cestovních vozů. Oficiální licence je podle ročníku 2010. Vyberete si závodníka a můžete začít. Každý závod sestává ze dvou tréninků, následuje kvalifikace a pak samotný závod. Vše přesně podle skutečného šampionátu.
Dále je ve hře zařazen Camaro Cup a Formule 3000. Stačí vybrat auto, okruh a můžete se dosyta prohánět. Buď jezdit jen na čas proti "duchům", kteří představují váš nejlepší výkon na daném okruhu (ale třeba na nogripracing.com si můžete stáhnout a přidat do hry i výkony jiných jezdců) nebo si vyzkoušet jeden závodní víkend. A nebo si rovnou vytvořit celý svůj šampionát.
Hra samozřejmě podporuje i multiplayer, ale servery nejsou nijak hojně navštěvovány.
Model poškození je horší. Líbilo by se mi, když auto nezvládnu a někam vlítnu, že mám potom různé problémy. Ale hra simuluje stále stejně poškození tlumičů a nebo vás rovnou vyřadí ze závodů / tréninků. Ale to bych toho asi chtěl moc.

Pro: modely aut, švédský šampionát, uvěřitelnost zvuků i jízdních vlastností

Proti: okolí tratí, model poškození