Stargate Network

Nehotová verze
04.03.2015

freeware

Stargate Network je hra od francouzských vývojářů simulující známé lokace z kultovního seriálu Stargate SG-1 (u nás vysílaného pod názvem Hvězdná brána) a jeho spin-offů Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate Universe (Hvězdná brána: Hluboký vesmír).

V první hratelné verzi hra obsahuje některé lokace ze Stargate SG-1 - velitelství Hvězdné brány (SGC) a dvě mimozemské destinace - Abydos a Tollan. Mezi těmito destinacemi lze za pomocí brány libovolně cestovat. Hru pohání Unreal Engine zajišťující detailní prostředí, moderní grafické efekty a osvětlení. Nechybí ani oblíbené hudební motivy známé z filmové předlohy.

Tvůrci pracují na nové verzi hry, do níž postupně přidávají další lokace jak z původního seriálu, tak z obou spin-offů. Kromě cestování za pomocí Hvězdné brány přibude možnost využití vesmírných lodí a tzv. "transportních kruhů", antického zařízení známého ze seriálu.

@JohnCZ (20.02.2016 00:59): Jasný, určitě si to projdu. StarGate miluju, ikdyž závěr seriálu byla čistá fraška. Ovšem killování goauldů by mě bavilo dost, včetně průzkumu planet. Celkem se divím, že žádné studio tenhle námět už nezpracovalo. Možností by bylo dost. Např formou epizod jako Walking Dead nebo objevováním adres a průzkumem otevřeného světa různých planet. No, třeba k tomu později dojde.