Rogue Squadron rozhodně není simulátor. Pokud chcete simulátor, tak určitě X-wing: Alliance. Dokonalost! :)
@Aaron_Hill (komentář): Tady bych si dovolil trochu nesouhlasit. RS 3D jsem dohrál relativně nedávno (vzhledem ke stáří dané hry), cca rok a půl zpátky. Spíše než o simulátor se opravdu jedná o arkádu, nicméně výrazně lepší než téměř libovolný podobný pokus (Star Wars: Starfighter, Jedi Starfighter na PS2, o dost slabém duchovním pokračování Star Wars: Battle for Naboo nemluvě a ani Star Wars: Shadows of the Empire mě nějak extra nenadchla, byť jsem dohrál N64 verzi na Project64 a byl jsem tak díky savestate uchráněn od neustálého opakování levelů).

Ovládání by mohlo být bez debat lepší, nicméně i moje z hlediska joystickového hraní velmi nezkušená maličkost (vesmírné simulátory hraji pokud možno na myši) si s tím dokázala poradit. Hru jsem hrál výhradně z pohledu třetí osoby (při likvidaci AT-AT pomocí lana to snad ani jinak nejde).

Co se týče náplně misí, pestrost v podobě likvidace rozličných imperiálních lodí, pozemních cílů, ochrany konvoje nebo budov, hledání ztroskotané lodě, již zmiňované likvidace AT-AT nebo vyhýbání se laserovým věžím mi přijde na arkádu (nečekal jsem druhý Star Wars: X-Wing) dostatečná.
Jj, ide to, je to velmi sikovna stihacka, 10 torped, zelene(asi z tie fighteru) lasery a je fakt rychla :P Vhodna ako skvela nahrada za X a A -WINGy...
Niekedy aj za Y-wing :D
"Dá" se létat v Sokolovi. Pokud se dobře pamatuji, tak při výběru stíhačky se stačí kouknout na hangár a stisknou šipku nahoru nebo dolu. Ale snad ža po získání medailí v bonus levelech nebo použitím kódů.

Hmmm, když to teď tak zkoumám, on je ve hře i Naboo Fighter, safriš, jaktože o něm vůbec nevím? Kód na jeho odemčení byl uvolněn až hodně dlouho po vydání hry spolu s první epizodou :-). Hmmm, škoda že jsem někam zašantročil CDčko... jdu zkusit aukce...
No Logane, ja jsem na tom uplne stejne. Jeste ted si pamatuju, jak jsem dostal k Vanocum Voodoo 2 3dfx a Rogue Squadron 3D demo byla prvni hra, kterou jsem na ni otestoval.
moje první hra na 3D akcelerátoru (Voodoo 2)... na to se jen tak nezapomene, zvláště pokud se jedná o SW a lze si zalítat s Millenium Falconem :)