Zajímavosti

Příběh

Rozšířený příběh hry o tom, jak se z Kyla Katarna stal rytíř Jedi, jak porazil temného Jedie Jereca a jak se seznámil například s Lukem Skywalkerem je popsán v druhé a třetí knize trilogie Dark Forces: Rebel Agent a Dark Forces: Jedi Knight od Williama C. Ditze.

Hardware

Pro úspěšné spuštění vanilla verze SW:JKDFII na Windows 10 je nutné provést následují kroky:

Oprava nefunkčního 3D (black screen)
1. Stáhněte si DDrawCompat v0.3.1 nebo novější z https://github.com/narzoul/DDrawCompat/releases
2. Do adresáře s hrou, tzn. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Star Wars Jedi Knight překopírujte soubor ddraw.dll z kroku 1.
3. Zvolte rozlišení + nezapomeňte vybrat 3D akceleraci v setup hry

Nesprávně fungující odezva myši
1. Klikněte pravým tlačítek na soubor "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Star Wars Jedi Knight\JediKnight.EXE"
2. Na záložce Kompatibilita klikněte na tlačítko Změnit nastavení pro vysoké rozlišení DPI
3. Vyberte checkbox Obejít chování vysokého přizpůsobení rozlišení DPI. Přizpůsobení rozlišení provádí: Aplikace
4. V případě, že používáte PC myš s vyšším rozlišením než 800 DPI doporučuji snížit citlivost
Rapier, 28.11.2022, zdroj: Různé zdroje z internetu a autorova zkušenost

Easter eggy

V pátém levelu se nachází tajná místnost, ve které se vyskytuje bílý králík Max (postavička ze hry Sam & Max Hit the Road od stejných tvůrců z LucasArts). Pokud Maxe pustíte ven z místnosti, začne střílet nejen na blízké civilisty a stormtroopery, ale i na Katarna. Video lze shlédnout například zde.

Ostatní

Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 25 minut a 57 vteřin.
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.