Star Wars: Empire at War - Forces of Corruption

24.10.2006

rozšíření

Datadisk k úspěšné real-time strategii Star Wars: Empire at War na sebe nenechal dlouho čekat. Kdo by čekal hraní za Rebely nebo Impérium ten se mýlí. Celou kampaň hrajete za zločinecký syndikát. Konkrétně za Zann Consortium řízenou Tyberem Zannem. Galaxie je prolezlá všemožnými pašeráky a zločinci, tudíž se tato možnost přímo nabízí. Kdo například četl výbornou trilogii o Hanu Solovi, hlavně Huttský gambit, dovede si představit, jak to v takové organizaci chodí.

Hra nabízí pouze jednu kampaň, ale zato pěkně hutnou. Finanční injekci nezískáváte obsazováním planet, ale jednoduše korupcí a kriminální činností. Samozřejmě přibyly nové jednotky, technika, hrdinové a technologie. Do multiplayeru přibylo 6 map.

• Rozšíření obzoru ze světa Star Wars! Konečně se řeší někdo jiný než Dark či Light side - neutrální Bounty Hunters!
• Obrovská hratelnost, která vyžaduje taktiku a přemýšlení!
• Dělení dějiště z galaxie na vesmírné a pozemní bitvy (každá má svá, naprosto odlišná pravidla, přitom jsou na sobě závislé).
• Široká škála jednotek, na které se musí dlouho pracovat.

∙ Video sekvence jsou zajímavé, ale ne úplně ideálně zpracované.
∙ Málo budov a ekonomiky, jedná se spíše o bitvy.

◦ Neúměrně náročné na CPU!
◦ Některé mise jsou stereotypní.
◦ Řeč je v příšerné bitové kvalitě, hudba taktéž (vylepšeno až v Gold Edici)

Pro: Někdy jsem si připadal opravdu jako pán celé galaxie Star Wars!

Proti: Místy nudí...