Star Control

Toys for Bob •  Random Access (C64, AmstCPC, Spectrum)
červenec 1990

Ľudstvo je na pokraji záhuby. Mimozemské impérium známe ako Ur-Quan Hierarchy bezcitne napadá všetko čo im stojí v ceste a ľudstvo je ďalšie na rade. Úlohou hráča je zastaviť inváziu zlého impéria a nedovoliť im ďalej rozširovať svoje chápadlá v známom obývanom vesmíre. Aliancia Slobodných Hviezd sa spolieha len na tvoje schopnosti... ak si hráč nevyberie inak.

Star Control je hra, ktorá je ideovo postavená na hernej mechaniky vychádzajúcej z jednej z najstarších existujúcich videohier – Spacewar! Hráč si môže vybrať jednu z dvoch strán konfliktu, teda už spomínanú Ur-Quan Hierarchy alebo Alliance of Free Stars. Každá zo strán ma k dispozícií niekoľko rôznych typov lodí. Každá loď má svoje špecifické štatistiky – manévrovateľnosť, palebnú silu a zároveň jednu unikátnu špeciálnu schopnosť.

Hra má dva herné módy – Melee, v ktorom sa hráč postaví proti počítačom alebo druhým hráčom ovládanému protivníkovi a snažia sa jeden druhého zlikvidovať. Na výber je 16 rôznych lodí z oboch strán konfliktu. Druhým módom sú herné scenáre – je ich 9 -, ktoré predstavujú špecifickú výzvu pre každého hráča.