Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Stairs

The Stairs

28.09.2015
68
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Psal se rok 2013 a po velkém úspěchu Amnesia: The Dark Descent doznívala popularita hororových indie adventur z pohledu první osoby a mezi hororovými hrami, které byly téměř na denním pořádku, vyšla také pre-alpha verze hry Stairs. Vznikala spousta videí, která byla mezi komunitou, která se nebojí navštívit i ty nejhrůzostrašnější světy, sdílena, ale zanedlouho upadla v zapomnění.

O dva roky později se však Stairs objevila na Steamu jako plnohodnotná hra, která nás staví do role novináře Christophera Adamse. Ten se vydává prověřit tři neobjasněné případy zmizení, které mají údajně být inspirovány těmi nejhoršími reálnými případy vůbec. Hratelnost tohoto atmosferického psychologického hororu stojí na prozkoumávání prostředí, řešení menších logických hádanek, odhalování příběhu a využívání fotoaparátu k postupu hrou.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Herní výzva 2018 - 8. "V zemi nikoho"

Hru Stairs jsem zkoušela kdysi dávno. V dobách rozkvětu free to play hororovek na různých stránkách s modifikacemi. Tehdy se jednalo o technické demo, ve kterém jsem se bála hnout z místa. Tísnivá atmosféra jen sršela a čím níže jste po schodech šli, tím horší to bylo.

Až teprve nedávno jsem se dostala k plné verzi a ač na své atmosféře ztratila jen maličko, jinak prošla velkou změnou. Hra má úrovně navíc, větší a působivější. Vlastně zůstal jen společný znak - na první pohled nekončící tmavé schodiště vedoucí bůhvíkam.

Na svých zastávkách v patrech se podíváte všude možně. Nechci příliš vyzrazovat, ale prostředí je různorodé a člověk se až diví, kam jej zavede. Po dlouhé době se jedná o hru, u které mi nejednou přeběhl mráz po zádech a měla jsem snad i v některých momentech tísnivý nepříjemný pocit.

Z příběhu jako takového si nevybavuju téměř nic, což asi o něčem vypovídá. Ale nedivila bych se, kdybych si ho někdy chtěla připomenout. Je to jedna z mála indie hororovek, které si ráda zopakuju. A možná s tím má dost společného fakt, že je tady horor jako takový vybudován hlavně na atmosféře a ne na bezduchých lekačkách či honičkách.

Pro: Herní doba, horor vystavěný na tísnivé atmosféře, hratelnost, různorodost prostředí

Proti: Možní bugy, záseky a nejistota, kam se vydat dál

+6