Konečně. 359 pokus :D Celkový dojem ze hry je rozpačitý. Na jednu stranu návykové s dobrými nápady, na druhou stranu odfláklá druhá polovina hry. Celkově čistý průměr :)
S bossíkem jsem měl taky problém a dal ho asi až na pátý pokus. Jsem byl vždycky vyplesklý, že jsem se k němu dostal s vhodnou výbavou a to většinou způsobilo rychlý pád (bossíka na mě). Mimochodem, už jsem stejného bosse (podobný princip) někde viděl, akorát si nevzpomenu kde, v jaké starší plošinovce.
No, už jsem byl párkrát u bosse. Dvakrát kdyby sebou praštil tak je po něm. Škoda že mě dřív zabila bouchací žába :D

Na první pohled se mě čtvrté prostředí velmi líbilo, ale teď když ho mám ošahané vidím, že je prakticky stejně odflinklé jako to třetí. Hlavně nepřátelé jsou úplně tupí - skáčou do lávy, ignorují díry...a generátor mě právě nageneroval level, kdy postavil hned vedle vchodu mumii a já přežil pouhé dvě sekundy :D
Ve třetím jde pomalu hromadění peněz na zkratku, když chce člověk vysbírat celou mapu, většinou to končí smrtí pádem do věčných hlubin :D
Mně se nejvíc líbí ty první dvě prostředí, ty další dvě mi přijdou takové holé a to třetí i obtížné (bez kompasu).
To třetí prostředí (mrazivé s yetima) je neskutečná nuda, už abych si odemkl zkratku do skvělého "hradového". Do 16 levelu jsem ještě nenakoukl :)
Kdybych měl ohodnotit jak mne které prostředí baví, tak:
první prostředí (jeskynní)- fajné (6/10)
druhé prostředí (džungloidní) - super (8/10)
třetí prostředí (mrazivé) - naprostý brak (3/10)
čtvrté prostředí (hradové) - paráda! (9/10)

:D
Když na youtube dáte hledat "spelunky", tak první (nebo jedno z prvních) videí je kompletní dohrání, prý bez zkratek, bez jediného zranění ...

neviděl jsem to, nechci si kazit hru do doby než jí dohraju.

P.S - Natáčel jsem mé videa, ale jsou v hrozném FPS (ten program asi nestíhá rychlost hry)
Já měl takovej hezkej program na natáčení videí ve windowsu (Dosovky mi natáči DosBox), dobrej nápad.
Chtělo by to natáčet, protože některé smrti jsou tak komplikovaně nádherné.
Dík, to by mě samotného nenapadlo. Takže až se tam dostanu podruhé ... OK.

Na hře je úžasné, jak je extrémně obtížná, ale vlastně když si člověk dává pozor a ví jak na nepřátele, mělo by to být lehké. Jenže ono není. Úžasná hra.
Druhá zkratka se platí mezi 8. a 9. levelem. Akorát se tam ten horník objeví až když tam jdeš podruhé.
Jinak já právě dodělávám třetí tunel a už se mi povedlo nakouknout i do (pravděpodobně) závěrečné místnosti :-)
Sakryš, sakryš. Ten první byl někdy mezi 4-5, ne ? Předpokládal jsem, že ten další bude mezi 9-10, ale ne. O to těžší hra. Hehe, dohrát jí bude fakt makačka.
Už mám nahráno několik hodin, délka jedné hry tak 5-15 minut - podle toho kdy umřu.

Těch obr pavouků se teda děsím, jsou řádně zlověstní. Okamžitě zpanikařím, vyrazím na druhou stranu a snažím se probombovat si cestu jinudy, jen ne přes ně.
Roztomilé jsou opičky zlodějky se sebevražednými pudy :)

A začínat rovnou v pátem levelu je na jednu stranu šikovné, na stranu druhou nemáš solidní peněžní/vybavenostní základ.
Kéž bych zase našel ve druhém levelu brokovnici :)
Jo taak, takže se zlatou soškou to bude stejný, že ?

Docela mě pobavilo, jak kámen může odskočit a zranit mě.
Normálně jí čapni a dones/doházej/dokopej k východu, ona ti pak dá život navíc.
Já zapoměl, ono je to vlastně náhodně generované. Nuž, hra vypadá velice zajímavě, děkuji za tip.

Kouzelná grafika, takovou mám strašně rád.
Zatím hodně chytlavý, něco mezi plošinovkou a roguelikem. Zahrál jsem to jen 10krát, ale přijde mi, že těch náhodných "událostí" je tam fakt dost. A takový pravidlo, vždy když narazím na něco nového, tak mě to tutově zabije :-D
Můj nejlepší výkon taky 5.místnost, ale věřím si na lepší výsledek.
111 krát jsem umřel a dotáhl to maximálně do 5 levelu. Kdo mě trumfne? :)