Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

SPACECOM

17.09.2014
06.05.2015
29.07.2015
78
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Strategie SPACECOM je na první pohled jednoduchou hříčkou, uvnitř se však skrývá mnohem více. V každé ze 13 misí se ocitáte v sektoru galaxie s několika soustavami (hvězda + několik planet). Na začátku vlastníte pouze několik soustav a vaším úkolem je obsadit také ty ostatní a zničit nepřítele. Bojiště je zobrazené shora a hvězdné soustavy jsou umístěné v jedné rovině.

Jako bojové jednotky jsou k dispozici 3 druhy vesmírných lodí - bojová, obléhací a bombardér. Bojová loď je určená pouze pro boje ve vesmíru a má 5 "životů", což je nejvíce ze všech. Obléhací má 3 životy a slouží převážně pro pozemní boje při obsazování soustavy, ale lze ji v případě nouze použít i v boji ve vesmíru. Bombardéry mají pouze 2 životy a slouží k destrukci soustavy (aby ji soupeř již nemohl využít), pro boje ve vesmíru jsou však zcela nevhodné.

Pokud loď zničí soupeře a přežije, odnese si z boje zkušenosti. Čím více zkušeností loď má, tím dříve začne v boji střílet, což jí poskytuje zásadní taktickou výhodu. Je tedy dobré si zkušené lodě "opečovávat" a nepouštět se s nimi do sebevražedných akcí.

Hvězdné soustavy jsou spolu propojené mezihvězdnými dálnicemi a nelze se s loděmi pohybovat mimo tato spojení. Některé soustavy jsou důležitější než ostatní, protože je na nich ložisko surovin, nebo jsou vhodné pro výrobu lodí. Obranu soustavy je možné posílit pozemními jednotkami, planetárním štítem, nebo automatickým dělem, které střílí po nepříteli. Jakákoliv stavba však stojí nemalé množství surovin a je tedy nutné si dobře rozmyslet, které planety opevnit a které nechat napospas případnému útoku.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.