Sonya

Zloději duší, Sonya: The Great Adventure

22.08.2011
23.04.2014
17.01.2017

Sonya je další adventura z dílny Specialbit studio. Hráč hraje za postavu jménem Sonya, které neznámí pachatelé unesli její sestru Lily a ji samotnou uvěznili v jejím pokoji. Poté, co se dostane ze svého pokoje, nalézá ve vedlejší místnosti podivný magický kouř a postupně zjišťuje, že to nebyl jen tak obyčejný únos. Bude se muset vydat na dobrodružnou cestu vedoucí k záchraně Lily.

Hra probíhá v řadě hezky vykreslených místností, mezi kterými se Sonya přesouvá. V nich pak nalézá určité předměty, které musí aplikovat zase jinde, aby se mohla dostat dále. V každé oblasti je pak třeba řešit řadu klasických logických puzzlů s tím, že nejčastěji dojde na typické hledání skrytých předmětů podle jejich názvů nebo podle jejich vzhledu.

Hra se pyšní stovkou lokací a více než dvaceti unikátními puzzly. Příběh je vyprávěn pomocí komiksových obrázků.

Jedná se převážně o hidden object hru, která je ale doplněna o jednoduchý příběh a nějaké další adventurní prvky jako sbírání a používání předmětů a řešení dalších logických puzzlů. Hra je stylizována do fantasy/pohádkového světa a právě tímto stylem vypadá i vzhled jednotlivých obrazovek. Řekl bych, že se jedna o jednu z těch lepších hidden object her, jejíž hraní jako výplň nebo jako odpočinkové hraní rozhodně není k zahození.

Jediná věc, která mně na hraní vadila byla ta, že se občas při hledání předmětů hra dostala do stavu, kdy jsem musel přesně kliknout na určitý pixel daného předmětu. Po restartu hry bylo zase vše v normálu a mohl jsem klikat na libovolnou část předmětu.