Tohle mě asi uplne minulo a vypadá to dobře.
Za mě dotaz, jestli je to realistická napínavá hra nebo to sklouzne do nějakého nadpřirozena?
Mňa by zaujímalo, ako reálne vyzerá tá špeciálna edícia. Nemá niekto fotku balenia a obsahu?
Ok, takže jsem se do toho taky pustil. Napoprvé jsem hru dohrál asi po sedmi minutách :-) Druhý pokus už trvá déle. Zatím je to teda výhradně walking simulator, ale asi historicky první, který mě i baví. Navíc mi kupodivu z chození není ani blbě (z čehož jsem měl strach ozvlášť po úvodním intru, kde kamera komíhá v jedoucím autě). Takže za mě zatím dobré.
@Pluto (05.05.2020 23:37): Jen do toho, já si to ráda přečtu :D
Každopádně, zajímal by mě kdyžtak pak názor na zvukovou stránku hry – chci vědět, zda tam slyším (nebo neslyším) některé věci jen já sama :D
Já se do toho budu pouštět za chvíli, tak jsem hodně zvědavý. Ještě předtím bojuju s komentářem k Journey, ale nevím, zda ho mám nebo radši nemám zveřejnit...
Tak mám za sebou dvě hodiny, pár připomínek, ale většinu toho vem čert, bavím se opravdu královsky!
Ha, už to jede, už se dá stahovat! Tak schválně, jak se předvede náš internet... Ale teď vidím velikost, to mám radost :D
Fascinující je ta budgetová cena. Rozhodně stojí za to koupit sběratelskou edici na Xzone kdy za směšných osm stovek podpoříte vývojáře kteří si to rozhodně zaslouží a navíc dostanete pěkné dárečky k tomu. Rozhodně větší poměr "cena/výkon" než u RE3 které lituji že jsem koupil a nezpirátil... (60 Eur za pár hodin podprůměrného gameplaye byla největší chyba mého herního života)...
Chjo, už jsem doma, rozbaleno, vystaveno, kartička s cyrilicí a mapa připraveny, ale Steam to pořád nechce nahodit! Se bojím, abych to s tím svým vesnickým internetem nestahovala do rána místo hraní... :D
Tak Xzone edice se mi líbí. Jsem ráda, že jsem si hru předobjednala :)
@Red (05.05.2020 01:00): Já mívám u hororovek problém se "zábavností", jednoduše u nich nevydržím, že mě nedokážou udržet, což tady doufám bude právě naopak díky všem těm možným mechanismům. Ale kdo ví, třeba z toho budu podělaná i já :D
Já to nakoupím na GOG, měla by tam taky snad dnes dorazit. Přechozí Julia mě hodně příjemně překvapila a tohle vypadá technologicky ještě o stupen výš. Jen škoda, že si to moc nezahraju.... horory z vlastní osoby nezvládám.
Já dneska rychle dopisovala seminárku, abych k tomu zítra večer prostě mohla sednout a nemusela se od toho zvedat, ač doma dost riskuju, měla jsem to holt trochu jinak naplánované... :D Jestli je to opravdu na 20 hodin, budu mít co dělat, protože mně se z toho stane tak 30, jak se znám :D
Tak jsem nakonec spontánně koupil na Xzone předobjednávku. Docela se na to těším. Jen tak jsem letmo proklikal video od Vortexu a nevypadá to vůbec zle. Ten tábor vypadá luxusně.
Tak je to konečně tady... Nemůžu se dočkat tolik, že vylezu po měsíci a půl z domu, abych si pro hru dojela :D Doufám, že to bude dobré, musí být!
Jsem zvědavá, jestli se tvůrcům podaří dodržet realističnost turistického značení, tj. na každém stromu značka a pak náhle na rozbočce nic :)
@montana (24.04.2020 15:48): To nevadí, nikde není psáno že komentáře musí být objektivní nebo že by je nemohli psát lidé co jsou v titulcích :)

Nemyslím, že by kvůli českýmu prostředí a vizuálu byl problém uspět. Spíš se obávám z hlediska marketingu. Chce to nějaký hodně pozitivní recenze na PC Gameru a dalších webech a pak snad velký word of mouth na redditech a tak podobně.
@Paul (23.04.2020 23:14): Nevím, pocitově to budu vždycky nadhodnocovat, protože je to první a poslední hra, kde jsem v závěrečných titulcích. Takže automaticky GOTY 10/10 :D

Já jsem hrozně zvědavej jak moc tu uspěje (nebo pohoří) mimo Evropu. Protože ten vizuál a prostředí je strašně českej. Jakože každá židle a radiátor je z českýho paneláku, gumovej ubrus z jídelny, osmdesátková baterka, info cedule. Pro američany to bude větší bizár než nějaký Kingdom Come.
Koukám na tu xzone edici a fakt pěkný. Očividně srdcovka. Nechceš na to Montano napsat koment? :)
@Pluto (20.04.2020 15:52): Do běžnýho walking simulátoru to má fakt daleko. Je to opravdu FPS adventura s tím, že můžeš vyrazit na (dobrovolnou) procházku. Za ty peníze a hlavně na 2 vývojáře je to úplně nesmyslně rozsáhlý. Dost jsem zíral, že to není tradiční 5 hodinovka, ba ani 10 hodinovka... :)
Samozřejmě je to vykoupený tím, že se nedaj v malé skupince lidí vychytat úplně všechny chyby, ale za tohle si fakt zaslouží full price. Ať už na Steamu nebo v krabce.

@Bursoft (20.04.2020 15:55): Všechny ty věci (dobře turistický deník ne, ale vývojáři i my jsme fanoušci) najdeš i přímo ve hře. A za kódovací kartičku s hlaholicí bude nejeden hráč velmi vděčný :D
@raisen (20.04.2020 15:44): A hlavně to krásně zapadá k předcházejícím edicím Bran Skeldalu a Feudal Alloy, dovedu si představit, že knížečka bude stejně povedená jako v předchozích případech :D
@Pluto (20.04.2020 15:52): Bude to regulerní adventura. Já byl dokonce na brněnské prezentaci a viděl jsem tu hru v praxi. Viz @Bursoft (05.06.2019 13:59).

Já nepředobjednám, protože ty bonusy mi nedávají smysl, ale ačkoliv to není můj žánr, tak nejspíš koupím, až se to na Steamu uvolní, vypadalo to hodně zajímavě.
@raisen (20.04.2020 15:44): Já pořád nevím, jestli to objednat nebo ne. Je to česká hra a navíc se odehrává kousek od mého bydliště, ale ten "walking simulator" a pohled z první osoby mě od toho odrazuje. A možnost craftingu to teda nezachraňuje...
Tak jsem hru předobjednala. Ty dárky k předobjednávce na Xzone nejsou špatné pro někoho, kdo má rád turistiku :)
@Bursoft (05.06.2019 13:59): Díky za shrnutí, já jsem to nakonec z časových důvodů nedával. A i když nemám walking simulátory (a obecně adventury, kde se víc chodí než řeší puzzly či užívá příběh) příliš v lásce, na tohle se těším.
Pro ty, kdo sledují a nebyli na brněnské předváděčce, mám pár dojmů a faktů:
- datum vydání ještě není konkrétní, ale kluci naznačili, že už počítají někdy po novém roce (leden - únor)
- seděl jsem sice úplně v první řadě a promítalo se z promítačky, takže jsem byl fakt moc blízko, ale hra vizuálně vypadá moc pěkně a eyecandy, slunce mezi stromy dělá pěkná kouzla, stejně jako strašidelnější pasáže, kde je hezká hra světla/stínů
- kluci říkali, že hrají na starším noťasu, tak nevím, jestli to bylo dáno tím, ale textury nebudou uplně high definition.. Přišlo mi, že pokud se pohledem zazoomovali nebo zaměřili na nějaký bod, bylo to už dost rozplizlé - na druhou stranu pro plynulé hraní by měl stačit ekvivalent GTX 1060.
- hra má mít víc konců reflektujících průchod hrou
- nebude to walking simulator, i z gameplaye bylo jasné, že to bude adventura, která potrápí různými (a ne stupidně jednoduchými) puzzly
- hra bude asi delší, než se od tak malého projektu čekalo.. kluci prošli s nějakým skipem první kapitolu za necelou hodinu (ale s tím, že věděli kam jít nebo co dělat), potom přeskočili do tuším 3. kapitoly, kde se řešil puzzle v dětském kempu (to si s různýma zkratkama proběhli za půl hodiny, ale bez znalosti nějakých kódů apod. bych to tipoval třeba na hodinu) a celkově má mít hra 12 kapitol (ne stejně dlouhých)
- čeština bude jen ve formě titulků
- na mapě je hromada autentických míst z českých i moravských lesů, ale geograficky jsou vytržené a zasazené do vymyšleného prostředí (ale jak jsem psal, vypadá to fakt dobře), a fakt tam jsou turistický značky :D
- ve hře se bude hodně odkazovat na český forklór a různé báje a pověsti, budou tam odlehčené nebo vtipné pasáže / narážky, ale příběh bude vážný
- ještě zajímavosti - kluci už financují zbytek ze svýho - hodně by je podpořil subscribe na Steamu skrz budoucí prodeje; všechny assety ve hře vytvářel jeden člověk (nejsou nakoupené), což teda všem vyrazilo dech k tomu množství, co jsme mohli za tu chvilku vidět
@Bursoft (10.05.2019 19:24): V dubnu to byl rok no :D
Je to malej prostor. Na sezení cca 18 a dalších 20+ na stojáka nebo na zem. Je to spíš klubovej koncert, než O2 arena :) Na Mashinky dorazilo okolo 40 lidí a tady čekám možná o něco míň, zatím to není tak profláklej titul.
@montana (10.05.2019 17:36): Super, dojdu. Kolik lidí k sobě nacpete? Jestli mám přijet nějak extra brzo, těžko říct, jakej bude zájem.. btw. teprve dnes jsem si všiml, že už asi dlouho nejste na České :D
@kiwizak (17.07.2018 00:13): těším. Kamarád mi beze slov poslal odkaz na jejich stránky - chvíli jsem nechápal, na co koukám (ještě přes mobil) - pro mě nezmlsaného AAA tituly vypadá i hra od dvoučlenného týmu fotorealisticky a až moc dobře na to, abych o ní do té doby nevěděl a také to na mě dýchalo atmosférou Silent Hillů. Tak držím palce té dvojici.