Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sleep Tight

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
dětská > akce pro děti
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.07.2018 PCSwitch
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://www.sleeptightgame.com/
Sleep Tight vo svojej podstate spadá do kategórie takzvaných twin-stick strielačiek, alebo tower-defense hier. Titul je založený na pocitoch malého dieťaťa, ktoré sa v noci bojí rôznych imaginárnych príšer. Vašou hlavnou úlohou je prežiť čo najviac takýchto strašidelných nocí, pričom behom dňa si musíte čo najviac vylepšiť svoje zbrane či pevnosť. Tú tvorí najmä vaša posteľ a opevnenie vašej detskej izby tvoria najmä podušky. Guľometné veže môžu byť zložené z modifikovaných plastových pištoliek a iných hračiek, ktoré máte k dispozícii.

Porazenie čoraz silnejších nepriateľov prináša odmeny v podobe možností ďalších vylepšení vašich zbraní a v pokročilejšom budovaní opevnení, zloženom najmä z pokrývok, či matracov.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Někdo by se mohl ptát, jak může jeden strávit u téhle hry více než půl hodiny, přestože toho tato hra moc nenabízí a odehrává se v ní neustále dokola to samé. Ve Sleep Tight se hráč ujímá role dítěte, které s plastovými zbraněmi po nocích likviduje imaginární potvory a monstra. Na první pohled hra ideální pro vaše potomstvo, pokud se vám ovšem nestane, že ke hře zasednete vy a ona vás tak nějak.. ehm, chytne.

Cílem Sleep Tight je "přežít" co nejvíce po sobě jdoucích nocí, přičemž každou další se počet útočících monster stupňuje. Jak jednotlivé dny a noci plynou, spolu s tím se zlepšuje i vaše schopnost se efektivně bránit. Pomocí dropů mrtvých nepřátel ve formě hvězdiček si kupujete a odemykáte dočasné nebo trvalé perky a upgrady, díky kterým si můžete budovat vlastní obranu nebo vylepšovat schopnosti útoku, pořizovat si lepší zbraně apod. S postupem času, pokud je hráč úspěšný, se odemykají nové hratelné postavy, které vstupují do hry s určitým bonusem, specialitou nebo zvláštností. Hra samotná se nedá ukládat a tudíž žádnou chybu ani přehmat nelze vzít zpět.

Co se na první pohled může zdát jako infantilní zábava, to na druhé straně skýtá poměrně obtížnou výzvu, pokud máte v záměru odemknout všechny hratelné postavy nebo splnit alespoň většinu achievementů, jejichž získání se často jeví jako poměrně hardcore záležitost. Kolikrát jsem si řekl, že daný úkol nebo achievement nelze splnit, protože hra v daný moment přestává být kvůli extrémnímu náporu nepřátel hratelná. Světe div se, pokud si to člověk vyzkouší jednou, podruhé, pak prostě nechce přestat, pokud nezdolá 45. noc a nesplní alespoň některé z achievementů, jejichž získání přestavuje nefalšovanou výzvu.

Závěrem: Sleep Tight je hrou na vyblbnutí, u které docela překvapivě musíte občas přemýšlet, s jakými perky či výbavou vstoupíte do další noci, kdy i drobná chyba nebo nedomyšlenost může mít za následek okamžitý konec rozehrané padesátiminutové hry. Celkově vzato je hra ideální pro děti tak i třeba hráče, kteří mají rádi hardcore výzvy.

Pro: široká možnost variabilních taktik, výzvy, celkově příjemná hratelnost

Proti: jednotvárnost, vše se neustále opakuje, občas přehnaně obtížné

+6+6 / 0