Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sky Diver

2002
68
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Sky Diver je hra na mobilní platformu J2ME, v níž se jako parašutista, který právě vyskočil z letadla, musíte dostat co nejblíže středu přistávací zóny. Cílem hry je za seskok získat co možná nejvyšší skóre, kdy to maximální má hodnotu 1 000 bodů. Během volného pádu se parašutista může naklánět dopředu nebo dozadu a případně s ním lze rotovat doleva nebo doprava. V určité výšce vás hra upozorní, že je třeba otevřít padák, a pokud tak neučiníte, seskok se opakuje.

V každé úrovni musíte dosáhnout určitého počtu bodů, abyste se dostali do té následující. Mimo přesnosti přistání se do výsledného skóre promítá i prolétávání kruhy, které během pádu potkáte, a pak také čas, za nějž celé přistání stihnete. Když tedy přistanete daleko od středu, minete pár kruhů a navíc vám to bude trvat dlouho, s postupem dál se můžete rozloučit. Naopak při dosažení vysokého skóre se zpřístupní bonusová úroveň, v níž máte za úkol prolétávat kruhy na rogalu, čímž se ještě navýší získaný počet bodů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • J2ME 65
V roce 2003 jsem nastupoval na střední školu a jelikož jsem měl být na intru, mamka po mě chtěla, abych si konečně pořídil mobil, který jsem předtím nepotřeboval. V té době vládla trhu Nokia, takže o značce bylo jasno, ale chtělo to vybrat ještě konkrétní model. Oko mi padlo na cenově celkem přijatelný kousek 3510, a když jsem zjistil, že existuje i barevná verze telefonu s íčkem na konci, nebylo co řešit.

Ze tří dostupných her mě hned zaujal Sky Diver, protože u Backgammonu jsem moc nerozuměl pravidlům a tenis s názvem Racket mě moc nebavil. I když jsem po čase telefon na radu kamaráda hacknul pomocí nějakého polooficiálního kabelu, který se připojoval pod baterku a nahrál si do něj pár nových melodií i her, včetně Wolfensteina 3D, zůstal jsem u svého oblíbeného parašutisty s prolétáváním kruhů a mířením na cíl. Padák jsem si pak znovu vyzkoušel až v Grand Theft Auto: San Andreas, pokud si dobře pamatuji.

Stejný kamarád si bohužel jednoho dne můj mobil půjčil, a protože měl doma ten samý, Sky Divera měl celkem nahraného a podařilo se mu dosáhnout skóre převyšující hranici 10 000 bodů. I když jsem se snažil sebevíc, nikdy se mi tento rekord nepodařilo překonat a můj zájem o hru postupně uvadal, až do té míry, kdy jsem třicet pět desítku íčko používal jen jako mobil.

Soundtrack Sky Divera jsem jeden čas měl nastavený jako vyzvánění, a to původní číslo mám dodnes, ale jinak jsem si na hru už dlouho nevzpomněl. Až nedávno, ani nevím při jaké příležitosti, a jelikož na DH lze nějaký čas přidávat i J2ME hry, hned jsem tak učinil.

Pro: ve své době pecka, prolétávání kruhů a míření na cíl, bonusové úrovně s rogalem, soundtrack

Proti: aktuálně téměř nedostupná hra, nulová znovuhratelnost při dosažení vysokého skóre

+20