Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 95
Právě jsem dohrál Simulacru. Sám na nemocničním pokoji. Vetšinu jsem uhrál včera před půlnocí. Jedna dobrá zpráva: zas tak strašnej horror to opravdu není. Já jsem normální stašpytel, co se týče horrových a lekacích her, a Simulacra mi párkrát přivodila lehké mrazení, ale že bych si zakrýval oči a pokoušel se ve zmatku natvrdo resetovat počítač, to teda ne.

Vraťme se ale ke hře. Gameplay spočívá v procházení nalezeného telefonu a ke skládání detektivního puzzle, kdy se snažíte zjistit, co se stalo s majitelem telefonu, který je pohřešovaný - resp. zmizel. Myslím, že tohle není žádný spoiler neb se ústřední zápletku dozvíte hned na začátku. V průběhu pátrání procházíte různé materiály, jako např. pročítate cizí maily, chatovou komunikaci a podobně, a komunikujete přes cizí telefon s dalšími lidmi, kteří by jako vy rádi zjistili, co se stalo s majitelem telefonu. V průběhu řešíte drobné puzzle/minigames hádanky, nicméně nejsou nijak složité a ani zapeklité a každá se dá pomocí čudlíku skip (jméno čudlíku je zavádějící) autovyřešit, takže o nic nepřijdete. Zde důležité připomenout, že hra je anglicky a je to čtecí hra, kde procházíte spoustu textu. Angličtina tam neni nijak závratně obtížná, ale aby jste si hru užili je dobré anglicky umět na dobré úrovni. Krom těchto nesignifikantních miniher je tam ještě pár okamžiků, kdy se opravdu musíte zamyslet a detektivně skládat informace z několika zdrojů dohromady, aby jste se dostali dál. Je sympatické, že hra vás nijak nevede za ručičku a v jednom momentě jsem asi po půlhodinovém pátraní ze hry vyskočil, abych se zeptal gůglu a řešení bylo tak logické (a sympaticky uvěřitelné), že už jsem do dokce hry gůgl znovu nepoužil a prostě se víc snažil používat mozek a logiku.

Závěr:

Simulacra je velmi imersivní hra. Nemůžu říct, že bych na ní dokázal najít nějakou vadu - prostě se to valí dopředu jako napínavej film a nebo kniha a vždy vás zajímá, co se stane dál. Dialogy a scenář je napsanej fakt skvěle. Málokdy máte pocit, že si z vašich předvolených odpovědí nemůžete vybrat a nebo že by vás to impersonalizovalo do nějaké spatně uvěřitelné osoby. Hra má několik konců a ja jsem na poprvé asi zahrál špatnej konec (další konce neznám) a první dojem po dohrání byl, `tvl. to musim zkusit znovu ...'

Asi to není hra pro každého a já teď horko těžko přemýšlím, jaké tomu dát hodnocení, ale vzhledem k tomu, že vlastně na té hře není uděláno nic špatně, tak to hodnocení bude patřičně vysoké. Protože můj herní zážitek tomuhle číslu zcela odpovídá.
+13
  • PC 60
Hra je postavená na zajímavém konceptu, ale dle mého názoru dost selhává v provedení. Dialogy mi přišly z velké většiny dost nelogicky napsané, chování postav zcela absurdní. Hororové prvky jsou převážně jenom jump-scares a náhodné zvuky "z venku". A hlavně herecké výkony, to byla fest tragédie (hlas Grega především).

V čem mě ale hra bavila jsou puzzly. Jednotlivé nápovědy jsou docela nenápadně ukryté v různých datech v telefonu. Celkově to ale hru bohužel někam do nadprůměru neposouvá. Doufám, že druhý díl na tom bude lépe.
+11