Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Signus: The Artefact Wars

1998
74
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Signus je méně známá tahová strategie z Česka, vydaná společností Zima Software, známých především sérií Polda. Ve hře vás čeká necelá dvacítka misí, jejichž obtížnost se postupně zvyšuje. Na začátku každé mise máte pevně dané množství jednotek, se kterým musíte mapu projít, v některých je možno díky vaší šikovnosti zajmout nepřipravené nepřátelské jednotky na základnách a tím si přilepšit, případně po zajmutí nepřátelské továrny si i nějaké jednotky vyrobit. Případná ztráta jedné či dvou klíčových jednotek tak většinou může být důvodem ke znovunačtení uložené hry.

Ve hře je velké množství různých jednotek jako jsou průzkumná vozidla, tanky, dělostřelectvo, vůz určený k pokládání a sběru min, ale i letecké a námořní jednotky. Specialitkou na závěr jsou potom vozidla pohybující se pouze po kolejích, které je možno zničit a vytvořit si tak zajímavou taktickou výhodu.

Hra je komplet v českém jazyce, včetně popisů jednotek, a také nechybí ani český dabing.


Poslední diskuzní příspěvek

Open source verze Signusu bez problémů běží na aktuálních Windows a Linuxu a opravuje spoustu chyb. Kompletní hru si můžete stáhnout z GitHubu, viz sekce Odkazy.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Velice povedený pokus o český Battle Isle, který svůj vzor jakoby mísí s legendárním Spellcross: Poslední bitva a obohacuje o pseudotrojrozměrné bojiště. Co do taktických možností je Signus sice poněkud jednodušší (neuvažuje např. počasí nebo hemming, tj. bonusy z jednotek na okolních políčkách), ovšem vynahrazuje to poměrně dlouho kampaní, kvalitně navrženými misemi s rozmanitými úkoly a celkově pohodovou hratelností. Mrzel mě pouze častý neduh podobných her, a sice příliš velký důraz na dělostřelectvo v pozdějších etapách hry, v důsledku čehož jdou ostatní jednotky lehce do pozadí. Pro fanoušky žánru přesto must-have.

Pro: dlouhá kampaň s rozmanitými misemi, hratelnost, solidní obtížnost, pěkná grafika

Proti: drobná nevybalancovanost jednotek, příběh mohl být originálnější

+7
  • PC 65
O prázdninách 2001 vydal časopis Computer Signus na svém CD. Tehdy jsem měl Pentium 2 300 MHZ a nějakou čtyřmegovou grafickou kartu, ale jelikož příliš nemusím strategie, hra mě příliš nevzala. Když jsem si chtěl hru zopakovat, moje novější a přesto už značně obstarožní PC bylo jiného názoru. Takže tak...
+2