Mě to dycky přišlo takový nestylový, bejt vojvoda za všechny národy :)

Většinou jsem jel na Frantíky a ostatní kariéry se snažil ignorovat a škodit, mír mi lezl na nervy.
Ve starý EGA verzi i Gold jsem nikdy moc nebral pozemní přestřelky, v těch novějších 3D comic Pirates (2004) jsem už měl pozemní tahovku moc rád a přišlo mi, že hru dost vylepšuje. A taková Royal Sloop, to bylo pošušnání - řiditelná v málo lidech, ale uvezla dost mariňáků (zejména s triple hamac), palebná síla skvělá, obratnost fenomenální....a cargo dovezly do přístavu kořistní lodě :)
No faktor Richmond zaradil.... Duke,Duke,Duke ---- a pak zacnu Spanelakum libat zadek :D Ted si nejsem jistej, jestli jsem 4x Duke vubec nekdy dal :)

Od zitrka zas zacnu brousit s Barkou vody.... nelepsi lod ve hre, protoze se s ni da jeste normalne plout proti vetru. 128 posadky , 16(nebo 18?) del uz dokaze sejmout i war galleonu :D
Před dvaceti lety, prodávali krabicovku s disketama v Levnejch knihách, snad za 10kč... :) Škoda, že skončila kdo ví kde.. té přiložené mapy, je mi ale fakt líto :) Doufám, že na ní někdy narazim, třeba při vyklízení sklepu :)
K te zajimavosti. S tou Gold verzi je to vselijak. Pc Gold a Sega+Amiga Gold je uplne neco jineho. Pc je celkem nenasilne vylepseni puvodni hry,kdyzto pro Segu a Amigu je z toho hnus hnusnej, prepalenej, konzolovej. Bych to videl,ze puvodne to bylo delany pro Segu a pak portovany na Amigu Nejlepsi verze Piratu skrz platformama je klasicka Amigovska.
@Crash (13.02.2016 13:06): Tazko povedat ale asi by svoj profil mohla mat hoci nejake konkretne explicitne uvedene zmeny som narychlo nenasiel -

- podla Wiki "with minor improvements and better graphics" + " MIDI score and mouse support, and a copy protection scheme" + " Sun sighting was not present in this version, and there were no special items. The game did, however, include several new features."
Sem slepej nebo tu chybí gold verze? U tý se strávil mnohem víc času než u týhle vykopávky :D