Shivers 2: Harvest Of Souls

Shivers Two: Harvest of Souls

30.04.1997

Nepřímé pokračování první adventury z roku 1996 se odehrává v zapadlém městečku na americkém jihozápadě. Hlavní hrdina hned po příjezdu do hotelu zjišťuje, že jeho přátele z rockové skupiny "Trip Cyclone" někdo unesl a rozjíždí po nich pátrání na vlastní pěst. V kanceláři ředitele hotelu najde čertíka v krabičce (hračka), po jehož aktivaci se dozví, že jich musí nasbírat ještě celkem 12, pokud chce zachránit své přátele. Zmaten se tedy vydává do města, kde zjišťuje, že je najednou zcela vylidněné. Od této chvíle se hra stává nelineární záležitostí a hráč se může po městečku volně pohybovat.

Jedná se point & click adventuru, hratelností velmi blízkou například The 7th Guest nebo Myst. Prohledáváním lokací a řešením logických hádanek se hlavní hrdina v pátrání posunuje dále. Hra byla vydána na dvou CD, druhé obsahovalo hudbu ze hry od skutečné rockové skupiny "Posted Oval" ze Seattlu. Další z vylepšení oproti prvnímu dobrodružství byl inventář a možnost otáčet se o 360 stupňů. Sierra do hry integrovala funkci SIGS (Sierra Internet Gaming System), což znamenalo na rok 1997 takové vymoženosti jako třeba in-game chatování s přáteli.

Zvuky a hudba mi fungují v pohodě. Ještě to zkusím prozkoumat, tahle hra mě lákala už od dob, co jsem na ní četl recenzi ve Score.

EDIT: Tak stačí nastavit rozlišení na monitoru na 640x480 a funguje to. Sice mě nebaví to přepínat, ale zde dole navrhovaná možnost mi nefunguje.