Zdar, hraju na klávesnici a chci mít manuální řazení a v nastavení se ten otravnej automat nedá vypnout. Prosím o radu, díky
@Paul (15.04.2017 09:43): Nejde o to, že je neférová. Ona se chová tak, jakobys na trati nebyl, chápeš?

"You try and play it smart by going slow to avoid crash but then you can't catch up by end of race or going fast and hope to get into first place by taking the inside line and you get rammed by the stupid AI from behind you or in your blind spot.
The AI should be scanning ahead and judge if it needs to slow down or take different racing line to avoid crashes instead of sticking to the best racing line."
Kašlu na to, přistupuju na trainer. S tou AI se absolutně nedá hrát, obzvlášť na úzkých tratí, kdy si pokrývám vnitřek zatáčky a oni se mi tam stejně cpou. Jasně, že to schytá moje auto a dostane se do kolize a místo toho, aby soupeř zpomalil, furt se do mě cpe. Poslední kvalitní závodní hra, co si na počítač pamatuju, tak flatouty.. u jiných her mám vždy problém bud s jízdním modelem, AI, nebo jiný jednoduše nerozjedu. Problém shiftů je ten, že člověk opět začíná mezi posledníma (já to nechápu, proč to nemá kvalifikaci aspon?) a na úzkých tratí to je tedy dost o hubu, vecpat se na první místo. To je nemožné, pač stupidní AI dělá trable.. přitom koncept týhle hry je skvělej.
@Kotoktok (12.04.2017 19:12): Tím terčem jsem to myslel tak, že se to bere všeobecně, jako bych se teď na tebe chtěl zaměřit a dělat si z tebe terč. Jako takový terč tě určitě nemám a celkově jsi mi ukradený. Já si jen rýpnul a jestli ten jeden příspěvek bereš jako to, že jsem si z tebe udělal jednorázově terč, tak pak ano - byl jsi dočasně terčem, do kterého jsem si chtěl rýpnout.

A kašli už na to. Prožíváš úplné hlouposti a mně je fuk, jestli chceš na něco zapomínat nebo se tím budeš užírat a v noci neusneš. A nevím proč bych měl mlčet. Jediný rozumný důvod mě napadá ten, že to tu asi ostatní nejspíš nebaví číst. Ale kvůli tobě to asi dělat nebudu :-) Ale je dobře, že ke zbytku mého komentu ses nevyjadřoval, protože jsi stejně asi ani neměl co říct. Tak možná nějaké hlouposti a to je lepší se nevyjadřovat.
@CrocoRay (12.04.2017 18:49): Jsem ve dvou třetinách pvého postu a omlouvám se. sereš si do úst. Odstavec: tedy....jeho začátek: A mým terčem určitě nejsi.........a teď se soustřeď: To si jen z tebe někdo dělá prdel a navíc kokotOk.

Když už používáš hlubsí zamyslení, tak si kontroluj záda. Tohle vážně brát nelze.
@Kotoktok (12.04.2017 18:30): Moc jsi mě nepochopil, ale to nevadí a pokusím se ti to vysvětlit. Mimochodem tě nijak nepodceňuji a předpokládám, že určitě pochopíš, co se tu pokusím napsat.

Nejde ani tak úplně o to, že bys tady psal něco špatně. Jde o to, že jsem četl více tvých příspvěků v diskuzích a o to, jakým způsobem se do lidí navážíš a zesměšňuješ je.

A mým terčem určitě nejsi. A nemyslím si ani to, že bych jako terč byl zábavný já. To snad jen v případě, že by ses opravdu hodně nudil a nevěděl co s volným časem. Jinak s tou sebestředností máš možná někdy pravdu, ale já s tím problém nějak nemám. Konec konců to platí i na tebe, jen to nedáváš najevo tak přímo. Jde o to jakým způsobem příspěvky píšeš, zesměšňuješ ostatní a vždy je tak tedy z toho cítit, že si připadáš celkem nadřazeně.

A o to, že tady se stahování z torrentu netoleruje, o to mi nešlo. S tím souhlasím a nikdy jsem proti tomu nic nenamítal. Nejde o to, proč jsi kritizoval. Jde o to, jak jsi kritizoval. Možná si tím přijdeš vtipný a možná vtipný přijdeš i někomu jinému. Rozhodně ti ale neříkám, jak by ses měl chovat nebo jak bys měl psát. To mi je jedno. Akorát jsem si rýpnul. A neznamená to, že bys byl mým terčem a měl bych potřebu do tebe rýpat všude. Na to nemám moc náladu. Promiň. Nezlobíš se na mě za to, viď?

Ale nechal bych to tak. Já proti tobě nic nemám. Jen si trochu myslím, že jsi mamlas :-))
Zvláště, když vidím, jak tě ten jeden příspěvek tak moc urazil a jak urážlivě reaguješ.
A už teď vím, jakou strategii praktikuješ. Rychlou a rychle něco vyblejt. Nic vypovídající štěky.

Viz: Vaše diskuse o GTA. Jen kvedláte svou polívčičku a mě stačí, abych na oba svůj psychologickej profil měl.

Dík.
@CrocoRay (12.04.2017 13:27): Hele Croco, co jsem řekl spatně? Myslím zde, kde se řeší něco úplně jiného, než v diskusi, kde jsem tě označil za jelito, který vlastně ví, co je to knihovna. Pan David napsal: Nyní dvě poznámky, mám to stáhlé z torrentu.....tohle se tady netoleruje a basta. Mě osobně je to u ......... A teď o tobě: Jsi velmi sebestředný. Až je to kolikrát zralý, abych se styděl, když čtu tvé ůvahy. Viz.: Jo, to chápu. Já mám o něco lepší odhad a dopředu vím, zda mě hra chytne nebo ne.

Nezmiňuji tvou psychologickou úvahu, díky které teď vím, že jsem tvým terčem. Nicméně, jako terč jsi ty zábavný.
@David_Cravford (12.04.2017 13:54): Jo, to chápu. Já mám o něco lepší odhad a dopředu vím, zda mě hra chytne nebo ne. Tedy ve většině případů a přiznávám, že párkrát jsem se seknul, když hra obsahovala něco, o čem jsem nevěděl.

Jinak Shift jsem zkoušel jen jedničku jako demoverzi a moc mě to nebralo. Možná, že teď by mě to chytlo více, ale zatím nemám v plánu to zkoušet. A pak mě taky odrazuje, když jsem v recenzích četl, že v pozdější části hry dost narůstá obtížnost, tak nevím, zda bych měl se hrou trpělivost.
@CrocoRay (12.04.2017 13:27):

@Tarhiel (12.04.2017 13:26):

díky oboum za interpretaci té fráze. :) a sorry za to. Jinak já plánuju, že si Shift koupim. Existují jenom dvě hry na světě, u kterejch mám jistotu, že se zabavim - blacklist a gta 5. Ale u jiných her si je nejdřív stáhnu, abych zjistil jak mě to chytne a pak si rád i koupim originálku, mám to takhle i s hudbou.
Já jsem např. přemýšlel o gta 4, pač mi to mělo jet na high a nebejt torrentu a odskoušení, utratil bych peníze za hovno, pač ta hra je prostě katastrofálně optimalizovaná.
Jinak ale zpět ke hře, co říkáš na mé dojmy? Jaký zážitek ze shiftů jsi měl ty?
@David_Cravford (12.04.2017 12:12): Když stáhneš cokoliv nelegálně z torrentu a nekoupíš si to, tak se jedná o warez. Jde tedy o to, že sis nekoupil originální software.

A s tou propagací to ber s nadhledem. To si jen z tebe někdo dělá prdel a navíc kokotOk si hraje na velkého sarkastu a drsňáka, který si myslí nebo alespoň namlouvá, že je drsný, když se ostatní pokouší arogatně a výsměšně stírat :-) Ve zkratce ho to prostě baví a připadá si dobře.

Tím, ale nechci říct, že bych tvé stahování warezu nějak podporoval nebo schvaloval. Obávám se, že tady ti asi moc lidí nepomůže a to na většině stránek. S problémy warez verzí ti více poradí na stránkách, které se přímo na tohle zaměřují.
Co bych ti mohl poradit z hlavy já, je tak akorát to, že to třeba bude chtít jiný novější crack. Více mě teď nenapadá. Ale vesměs vždy tyhle problémy bývají způsobený špatnými cracky. Jenže problém je v tom, že při hledání těch lepších si můžeš dost zavirovat PC.
@David_Cravford (12.04.2017 03:01): Ale no tak Davide. Co to, co to? Ty nám tu propaguješ warez? Tedy jim. Hochu nešťastná. Uvědomuješ si, jaký tlačítko jsi teď možná nevědomky stiskl? Ale možná se nad tebou ti umaštěnci slitujou, poněvadž papáš jejich polívčičku.
Tak se podělim o své dojmy: zatim hra má ode mě poměrně slušný 7/10

Jestli je něco, v čem gran turismo zůstává numero uno, tak AI. Já fakt nevím, ale tohle jsou prostě roboti, je to strojové. Bezohledný, když hráč najíždí do zatáčky a pokrývá si vnitřek, oni stejně maj obří tendenci se tam tudy procpat, nedaj přednost a pak vznikaj zbytečný havárky. Další věc co mi vadí je, že moje auto nic nevydrží, stačí aby do mě někdo ťuknul, nebo já do někoho a už jsem v hodinách/bariérách. Prostě wtf...
do karet mi nehraje ani jízdní model, kterej mi přijde takovej unylej a ospalej. Spolu s driftama to jsou skutečný pekla, kdy se auto chová nepředvídatelně.

Já třeba mám všechny drifty během dvou nocí na zlato :-) ale chytal jsem nerva, pač vždy po druhým kole, se auto začlo chovat naprosto šíleně a neovladatelně. Nešlo ho ani srovnat, hnedka to mělo tendenci napálit do stěn. Když pak k tomu připočtu asi polovinu úzkých tratí, kde to bylo o hubu, měl jsem co dělat abych hru nesmazal. Jízdní model je fakt strašnej a ani u gran turisma jsem neměl s nim takovej fight.

Jinak menu je nádherné, každá skladba je skvost. Grafika fajn, optimalizace taky. Atmosféra z driftů, kdy bubnuje taneční hudba a hlasatel něco hlásá, všude fanoušci co na řidiče volaj, gestikulují..

některé tratě solidní, druhý pekla (japonské grrr). Aut je opravdu požehnaně, líbí se mi i upgrade, výběr rámů.. jen mi nesedí bodybuilding mého auta, rád bych si sám vybral spoiler pro svého mustanga, než kupovat celé vybavení najednou, prostě jako to maj klasické arkády.

Líbí se mi, že je zde opravdu pestrá skladba disciplín a hra vám na některé spešl mise, dohodí pokaždé jiné auto, takže hráč má šanci jezdit v mnoha kárách už na počátku. Peníze se sypou solidně, auto jsem si zatim krom mustanga netunil, nemám zatim potřebu kupovat, takže těch 800 táců za cca 20% odehrané kariéry je fakt slušná pálka.

Nyní dvě poznámky, mám to stáhlé z torrentu. Po čase mi hra spadla a v překladu "tvoje hrací doba vypršela, jdi se vysrat )))" taková zpráva mi přišla :-D od té doby mi Shift skoro pořád padá, nevíte co s tim? Většinou to je, když si prohlížím okem eventy, co mám dohrané.
@USER47 (30.03.2016 22:06): Drift je největší sranec co se v hrách s autama objevil. Osobně ho nesnášim.

Kvůli otlačenejm prstům z gamepadu jsem si nakonec koupil volant. I když naučit se s ním není ze začátku lehké, tak se to víc než vyplatí.

Ale jo, už si začínám zvykat. Akorát mi nejdou drifty a musím si dělat přestávky, protože mám po celkem krátký době otlačenej ukazováček z toho plynovýho triggeru.
@USER47 (30.03.2016 18:33): SHIFT2 jsem na x360 gamepadu dohrál bezproblému, zvyknul jsem si na něj v GRID1 kvůli kterýmu jsem ho skoro před dekádou kupoval...a funguje perfektně dodnes. Na ty labels jsem mám dojem měl nějakej mod, EA to tam prostě nezakomponovali.
Tak už zápolím s gamepadem a opět se mi potvrzuje, že jsem s tím totálně neschopnej. Přijdu si, jako když jsem začínal hrát na PC a pokoušel se úspěšně přistát v Retaliatoru.

Akorát nevím, proč všechny ovládací tooltipy ve hře pořád ukazujou klávesnici, i když jsem v nastavení zvolil gamepad. Nevíte někdo, co s tím?
@speedevil (17.02.2016 00:44): ...ovšem i přes muj kritickej postoj netvrdim, že tahle hra je uplně k ničemu. Máme tu něco, v čem byla užitečná. Např. takový konverty tratí z Shift2/Shift do rFactor byly nejen na ježdění, ale - oproti plno jinejm tratím do rF - i na "koukání" a udělaly mi větší radost, než celej tenhle nýdforspýd.
@Kwoky (24.03.2016 23:12): Já použil nějakej ten minimod, ten se zdá jako nejpopulárnější modifikace shiftu, má to blbuvzdornou instalaci, jen přepíšeš pár souborů. Mělo by to nějak měnit fyziku pneumatik, takže auto reaguje rychleji. Na klávesnici je ale trochu problém poznat rozdíl, tím spíš, že jsem to tam vrznul po pár jízdách.
@Paul (24.03.2016 22:38): Slušnej volant by vyšel zase o dost dráž a gamepad je přece jenom skladnější a univerzálnější. Já nepotřebuju nějakej strašně autentickej pocit řízení, koneckonců většinu autovejch her jsem schopen hrát na klávesnici, aniž by mi to nějak narušovalo "immersion", jde mi vyloženě jen o to mít nějakej ovladač s analogovým vstupem pro těch pár her, u kterejch se to hodí (třeba v Dirt Rally jsem se kvůli tomu doteď vyhejbal Group B kárám:-D).
Ach jo, tohle mě snad nakonec dokope k tomu, abych si koupil ten posranej gamepad. Na klávesnici se to moc nedá:). Respektive dá, zatím jsem vyhrál všechno, co jsem potřeboval, ale je člověk nesmí udělat jedinou chybu a musí mít trochu štěstí, protože ani drobnej smyk se nedá napravit a člověk se hned propadne dozadu.

Ale líbí se mi, že tam není catch up a úspěch v závodě spočívá v bezchybnejch průjezdech zatáčkama. Škoda, že se ty auta chovaj dost těžkopádně a i s modnutou .dll reagujou trochu se zpožděním.

Máte někdo zkušenosti s gamepadama Thrustmaster? Nechce se mi kupovat origo xboxovej za litr.
[neexistující komentář]: Už v prvních Šiftech jsem měl pocit, že místo auta řídim vznášedlo, naivně jsem šel i do druhejch Šiftů doufajíc, že třeba ti šikulové něco s tim ovládáním aut udělali, ale zázrak se nekoná, furt stejnej vopruz. A koukam, že nejsem sám, koho to ve hře sere. Já jen nechápal, co to má bejt, někdo jinej to ale pojmenoval jako "input lag". Ať už tomu řikáme jakkoliv, jistý je, že to chlapci z Slightly Mad Studios opět podělali a ať mi prosimvás zase někdo neřiká, že se auta v Šiftech řídí těžko, protože je to SIMULÁTOR! Dlouho jsem se s tim nehodlal smířit, ale když pořád dokola znova a znova jedete kolotoč: změnit něco v nastavení ovládání > spustit jízdu > zjistit, že se to ovládá pořád na hovno > vypnout jízdu > šup do nastavení > zkusit změnit něco jinýho v nastavení > spustit jízdu ... atd... atd, přejde vás po pár hodinách chuť. A je to škoda, vizuálně je to povedená gamesa. Jo, dalo se to jakš-takš řídit - když jsem zapnul asistenta zatáčení... no ku*va co to je?! To jsem nezapínal ani v rFactoru nebo Game Stock Car, i když jsem to hrál na šipkách klávesnice! Fuj, styďte se, Slightly Mad Studios.
Můžete mi říct, proč mi ve hře v nastavení, když si zvolím Rejd na 900, tak po vyjetí z nastavení a opětovném vstupu do něj mám zase defaultních 360 a ne 900 ?

Volant 900 podporuje, ve hře to očividně nastavit jde taky, ale i přes Uložení to tam ta hodnota nezůstane :(
Jop, psal jsem ve spěchu na školní wifi.

Osobně jsem spokojený s Momo Racing (Momo Black), který se už neprodává, byla to střední třída a sehnat se dá i velice málo používaný na AUkru okolo 800-1100Kč.
Dnešní skoro jediná střední třída je Logitech Driving Force GT okolo 3 tisíce Kč, použitý moc levnější nebývá, kolem 2500Kč, možná se štěstím někdy za 2 tisíce.

Mimo Logotech z běžných je už jen Thrustmaster Rallye GT FFB Clutch, ten bývá běžně nový okolo 2 tisíc, ale zpracováním je spíš podprůměr.

Fanatec pak najdeš na fanatec.de, vybereš si volant, pedály a sadu pák, kde máš jak H tak sekvenční. Nejlevnější varianta cca 280-310€ nějak, oproti Logitech G27 se rozhodně vyplatí víc. Osobně mám ale názor, že takové věci už jsou určené pro skutečné simulátory jako iRacing, Live for Speed, netKar, rFactor, Assetto Corsa a další podobné, případně ještě simulátory tahačů, autobusů či autoškol.
Taky hodně uvažuju o volantu. Nejlépe G27 :) a konečně se dostat dál, než posledně (po první drifty)
Hmm. Asi zauvažuju nad tím volantem. Mě to na jednu stranu baví. Není to do očí bijící projíždění pravoúhlých zatáček 120km/h tím stylem, že mě svodidla nějak odrazí správným směrem..... Tady se musí správně odhadnout charakter zatáčky, rychlost, přibrždění, ruční brzda, podřazení atd... Když to pak umíte, je to ten správný challenge a větší radost z každý projetý zatáčky.
@Snake. (17.01.2013 13:33): Připadá mi nesmysl honit se za "realitou". Té stejně dosáhnout nejde. Je to hra a tak si hraju. Já mám vypnuté akorád pomoc při brždění a tu barevnou čáru. Obtížnost tuším na střed. Jinak stabilizaci zaplou, řazení automatika a už nevim co dál. Hraju na gamepadu. Klávesnice se vším vypnutým musí bejt opravdu vrchol masochismu.

btw: chtěl bych vidět jak někdo rozjede auto na pětku. Nevim tedy jestli je to nemožný, ale jestli se to vůbec chytne tak hodiny jsou už čiré sci-fi. No kdyžtak to po práci zkusim :D
Jak tuto hru hrajete? Já jsem si nastavil elite a manuální řazení. Aby byla jízda co nejrealističtější a nic mi nepomáhalo. Musim ale uznat že je potom hra skoro nepřemožitelná. Auto se vám dostane do smyku velice snadno a takové driftování mi přijde až neuvěřitelně těžký. Dostat se do hodin při rozjíždění na pětku po jedné sekundě? To snad ani nejde! Dokonce i jízda po rovné trati není sranda. Na šipku musíte vážně jen miniaturně poklepnout, jinak vám auto zatočí a vy se vysekáte i na rovince... Pochybuju že tohle takhle dohraju. Průměrně musim kolo 10x restartovat než ho dojedu a sále to stoupá.
Hra existuje v limited edition, jak mě znáte co je edition bych rád měl, ale u těchto typů edition, kde se přidává jen něco digi je hodně slabé. A tak bych se rád zeptal, ty auta a ty závody (Nissan Silvia Spec-R Aero (S15), Alfa Romeo Giulietta QV a Lamborghini Murciélago LP640 a také ke 40 unikátním závodům v kariéře), které jsou v limited edition se dají získat/odemknout i v normal verzi? Ta samá otázka je i u The Run, kde tam limited edition je také.
Kwoky: input lag? cože? leda tak v TV/monitoru, ne ve hře ;)
Pokud kupujes pres net a tedy platis postovne, je lepsi nabidka na games.cz. Ja ale uvazuji, ze bych si k nim zajel primo do kameneho obchodu pro Dragon Age 2.:-)
Včera jsem náhodou narazil na slevy EA her u JRC. Celou dobu jsem čekal zda zlevněj SHIFT2 na steamu nabo na originu a nakonec tohle je suveréně nejlevnější.
Mohl by tu prosim nekdo popsat optimalni nastaveni volantu pro drift? Vse je supr, jen ten drift mne doslova nici :o( . Mam volant logitech G27. Diky moc za radu :o) .
Tak jsem zkusil po nějaké době znova rozjet na trochu lepším železe tuto hru a sice to jede krásně plynule, nicméně hrát to na klávesce je fakt sebevražda. A stojí to moc nervů.
A jelikož neplánuju kupovat volant, tak holt nedojdu dál, než po první drifty :D
Na originu je zdarma ke stažení novejch patch + dvě dosud vydaný, na konzolích placený, DLC. 800MB dat.
Vypnutej hud, helmet camera a noční závody = totální nářez.
Ten minimod na volant je tady. Má být právě na G25.

Obecně ale pochybuju že ze by někdy někdo mohl mít pocit ze hry jako z reálnýho auta. Kolikrát mam spíš pocit že ty lidi snad v žovtě v autě neseděli.

Jinak gamepad je překvapivě celkem v pohodě. Volant je na to moje ježdění zbytečnost. Sice jsem zjistil, že všichni co kdy básnili o gamepadu a jeho plynulim přidáváním plynu si to dost malujou. Ale i tak to má něco do sebe. Minimálně mě už nebolej prsty. Ale asi se mi spíš liběj ty vibrace do rukou :o))

Taky doporučuju si po pár závodech pustit jeden závod v NfS: Hot pursuit. To budete čumět.
BTW: nechapu, jak nekdo muze sedet pred monitorem s volantem a delat s vaznym ksichtem, ze ridi auto :-)

/sry ale to si o to koledovalo :D
Vizuálně určitě nejpovedenější auta na PC, zvuky jsou průměr, chování aut v základní verzi dost zjednodušené, možná fajn na gamepad, ale na volantu nic moc (ze skutečných aut jsem zvyklý, že když zahnu volantem, tak auto reaguje hned), je tam imput lag, který už částečně eliminuje nějaký mod.... Já mám ale na G25 problémy s feedbackem v kariéře, tak počkám, jestli výjde nějaký patch. Zatím jsem dal 70. BTW nechápu, jak někdo může hrát auta na gamepadu :-)
Mno na 46" telce s G25, v 1080p@60fps se jedná o kule&rucervoucí zážitek, jen co je pravda.
Pro mě dopadl dobře. Donutil mě naučit se hrát auta na gamepadu což jsem vždycky odmítal a plynule rozehrál první díl s modem na upravení fyziky. Než ho dohraju bude určitě podobnej mod na druhej díl :o))
Proc jen ja to vzdy ctu jako Shit 2...asi to je vzite kvalitativne