Teda jak jsem chtěl Shenmue dávat jako příklad citlivě zvoleného QTE tak na pronásledování Rena jsem už strávil hodinu a pořád si nejsem jistý, jestli mačkám tu správnou kombinaci. Ty tlačítka se tam jen mihnou, na poprvé to je nemožné nebo je to špatný port.
No vida, o rok a půl později už přidávám z humblu do knihovny.
Spolu s jedničkou vyjde tenhle rok na PC a konzolích. Tak někdy v humblu :)
@Drolin (19.01.2018 21:58): Jo, dokonce poslední dvě hodiny hraní se změní ve walking simulator. Deset let před oficiálním rozpukem žánru! To by jsi věděl, kdyby jsi to dohrál.

A nepamatuju se, že by emulátor nějak blbl, nullDC_100b1_6 v roce 2013 sfištěl jak má.
@Drolin (19.01.2018 22:12): Jo. Ja mel rad stary Tomb Raidery kdyz jeste Lara mela spicaty kozy, ale i tak jsem dohral jen dvojku.

Shenmue 2 jsem hral na xboxu, ale nejak v te dobe nebylo u me pro tuhle hru vhodne povetri, pac jsem byl zblbnuty serii TES (Morrowind) a nic jineho mi nebylo dobre. Bohuzel sance ze se k tehle hre nekdy vratim je miziva. Uz je to preci jen mimo moje zanrove rozpeti. Skoda. A jelikoz pocitam ze se moje zanrove rozpeti bude spis zmensovat (uz zacinam filtrovat i rpg, driv sem hral vse co mi pod ruku prislo) tak tam pro tuhle hru nezbude misto i kdybych ji bral jako ciste rpg (slo by to)
@Red (19.01.2018 22:05): Je celkem reálná šance, že se ještě před vydáním trojky dočkáme HD verze/remasteru jedničky a dvojky na současné platformy, už se o tom mluví dlouho. Možná by se ještě vyplatilo s hraním počkat :)
@Red (19.01.2018 22:05): Já roky používal nullDC (nicméně ten často padal a nešel savestat), ale tedy zrovna nyní stahuji DEmul, takže otestuji. Shenmue II bych si zase rád zahrál :).

A podle mě se vyplatí na PC zkoušet slavné nebo kvalitní hry z konzolí. Člověk si značně rozšíří obzory.

@Charllize (19.01.2018 22:09): Určitě, jen tedy Shenmue je mi asi stokrát sympatičtější :).
@GodOfTheSick (komentář): Také bych řekl, dost možná nejvýznamější videohra, která ovlivnila prakticky všechny akční adventury a hry v otevřeném světě. Největší škoda je, že emulátor DC není zrovna nejlepší - nicméně vyzkoušet by měl opravdu každý, kdo se zajímá o hry.