Sheepy: A Short Adventure

06.02.2024

freeware

Sheepy: A Short Adventure je krátká plošinovka, za kterou stojí nezávislý sólo vývojář Thomas Lean, známý i pod přezdívkou MrSuicideSheep. Hra je situována do kanálů pod městem, kde se probudí k životu opuštěná plyšová ovečka. Sheepy se snaží dostat ven z podzemí, průzkumem místa se ale ukáže, že věci nejsou takové, jak se na první pohled zdají být.

Hratelnost se skládá ze skákání a explorace temného, v pixel-artovém vizuálu vyhotoveného prostředí, přičemž ovečka postupně získává nové dovednosti umožňující překonávat různé nástrahy. Hráči mohou pátrat po secretech, ukrývajících třeba vinylové desky nebo záznamy s informacemi o podzemním komplexu a zároveň musí dávat pozor na Patches, plyšového medvídka v roli antagonisty.

Díky za přidání, úplně jsem zapomněl že to má vyjít, když to neustále posouval. Ten channel na YouTube jsem měl jednu dobu moc rád, akorát se autorovi začal časem měnit vkus a s tím mým se u většiny uploadů rozešel. Každopádně tohle vypadá roztomile, prubnu.

S kanálem MrSuicideSheep to mám podobně jako Frit, který mě k němu svého času přivedl. Jeden čas tvořil přední příčky mého playlistu, ale s tím, jak se vkus jeho tvůrce postupně měnil a s ním i zvolený výběr hudby, jsem jeho playlisty prakticky úplně přestal poslouchat.

Že se ale pustil do tvorby vlastní hry mě příjemně překvapilo a ještě více mě překvapil samotný výsledek. Sheepy: A Short Adventure je sice záležitost zhruba na hodinu, na hodinu a půl max, ale je to atmosféricky, příjemně odladěný, skvělé ovladatelný a hudebně parádně podkreslený plošinovkový zážitek. V podstatě profesionální záležitost, za jejíž případné pokračování, obzvláště pokud by bylo o pár hodin delší, bych neměl problém poslat autorovi i nějaký ten peníz. Doporučuju, obzvlášť když je to free.

Pro: art design, přesné ovládání, hudba

Proti: silných momentů spojených s hudbou mohlo být víc