@Malignus (04.02.2014 13:13): Díky za informaci, já jsem dohrál Shattered Steel do nějaké osmé nebo desáté mise, pak mě udolala kombinace laser/missile hit bugů. Ale hra se mi líbila (není tolik náročná na ovládání, takže funguje IMHO jako ideální vstup do světa robotických simulátorů), velmi rád bych jí dal někdy znovu šanci. S padáním misí jsem měl tuším také problém a nainstalovat hru korektně z CD nebylo jednoduché.

Tak teď už tu narážku na "Obchodníky ..." chápu. Úpadek národních států a vzestup moci (mega)korporací je samozřejmě jedno ze stěžejních témat cyberpunku, ale to už je na jinou debatu (pokud Tě toto téma zajímá, začal bych Neuromancerem).
@Phoenix (04.02.2014 13:02): Já jsem hrál klasickou originální CD verzi, ale i tu staženou česko-anglickou z uloz.to (patrně upirátěná z GOGu). Ano, měl jsem problém s hitboxy též, ale v originál CD verzi nejsou, tam se musí mířit přesně do těla. Také mě pozlobily některé větve, které nešlo hrát, protože při spuštění mise hra zatuhla.

Obchodníci s vesmírem mi přišli na mysli v podobnosti s úpadkem národních států a vzestupu moci korporací. Přemýšlel jsem, zda je mám zmínit a nakolik se blíží reáliím hry, ale nakonec jsem se rozhodle je zmínit, protože ve Hvězdné pěchotě (pokud si dobře vzpomínám, četl jsem to už dávno) převládá mezinárodní seskupení národních států opírající se o velmi silnou armádu a policii, což mi nepřišlo jako odpovídající reáliím Shattered Steel.
@Malignus (komentář): Kterou jsi hrál verzi (CD, GoG či nějakou jinou) a s jakým patchem? Ptám se proto, že jsem měl dost problém s hitboxy při střelbě raketami (a ještě něco dalšího, na co si teď nevzpomínám), takže jsem většinou střílel spíše do terénu než přímo do nepřátel. A nemyslel jsi místo "Obchodníků s vesmírem" nějakou jinou knihu (přeci jen ztráta identity v globalizovaném světě vs obrana proti mechanoidům ...)?