@Charllize (07.05.2018 22:13): Mě baví Pokémon jako takový, sám o sobě, protože ta hra o tomhle přesně je. ale když chytneš epic RP na 60 hodin a do toho ti vloží možnost trénovat dalších 200 hodin příšerky, tak porpavdě, vyhnu se tomuto subquestu. Jakž takž to má ošéfované dobře třeba Dragon Quest 5, kde máš lovitelné příšery, které ti většinu hry dělají společnost, takže je to tam fajn (vlastně tam se to objevilo úplně poprvé, to ještě žádné Pokémon hry nebyly), ale jak to začnou cpát všude, protože to někomu přijde jako cool suběuest, tak to začne otravovat. Vždyť na tohle mám skoro 10 přímo Pokémon her, kde si to můžu naplno užít.
@Ringo (07.05.2018 22:07): jako s Pokemonama mas pravdu, me uz taky ty jejich xte variace dost ve hrach otravuji, a problem je ze to je skoro kazde druhe JRPG. Jistou dobu me to dost bavilo, sbirat/fuzovat/lovit atd priserky ale psoledni dobou se tomu zacinam vyhybat. Prave proto mam z SMT serie ted asi nejradsi Digital Devil Sagu kde to neni.
Ale je mi jasne ze v novem SMT 5 to bude, to je jistota, coz je taky moje jedina obava ze by me to mohlo prestat bavit.

SMT 3 je pomerne, jak to rict...sucha hra. Nema nijak moc pribehu, tezke souboje, dlouhe dungeony a je depresivni a beznadejna. Ja ji mam rad pro jeji syrovost a nekompromisnost a v neposledni rade pro jeji unikatni atmosferu. Evokuje mi klasicke dungeony a takove to hrani naslepo kdy nic nevis. Kdyz jsme ji hral poprve (moje prvnis etkani ze serii) tak mi prisla divna a nezabavna, ale pak me nejak dostala..proste bych ji asi dal do svoji top ten, kdybych nevedel ze delat si zebricky je pitomost :)
@Charllize (07.05.2018 21:47): Já mám u Shin Megami Tensei 3 základní problémy, které mi již asi nedovolí nic z toho hrát.
1. Totálně beznadějný svět, apokalypsu prostě za naději pro zrod něčeho nového a jiého nepovažuji.
2. Metro - dungeony stylu metro s nástupišti z obou stran nesnáším.
3. Sázka na démony, chápu, že pokemoidní nekonečné modifikace démonů mohou někomu imponovat, ale mě zoufale nebavily, dost mi transformace v démony ubíraly charakter postav.

Beru to jako mé osobní animozity k této sérii, neznamená to, že je to dobře nebo špatně, prostě se mi to jen nepřekonatelně nelíbí.

Shadow Hearts 1 jsem upirátěné chvíli hrál, Covenant jsem si kdysi zkusil, když už jsem jej koupil a s postřehem jsem na tom asi podobně, jako tvůj kamarád. trefil jsem houbeles aodložil to s tím, že si nejprve zahraji jiné hry a k tomuhle se vrátím, až nebude co hrát :-)

Já jsem asi více pozitivní a i když mě někdy deprese baví, chci mít na konci vždycky happy end :-)

Mé nejoblíbenější série jsou Final Fantasy, Draon Quest, Star Ocean, Xeno, Tales, Pokémon, SaGa, Grandia a Wild Arms.
@Solidor (07.05.2018 21:53): To verim. Ja jsem mel neco kolem lvl 70 kdyz jsem to dohral na PS2, a to jsem docela magor do grindeni a tak:) Mam to na PS4 nachystane ale porad se mi do toho nejak nechce...Ale samo tu platinu ti docela zavidim. Ne ze bych tomu daval nejakou vahu a trophy hunter urcite nejsem, ale u nekterych her je to proste pekna vizitka. (SO4, sakra, jen si na to vzpomenu a mam pocity zoufalstvi, tuhle zase nekdo vystavoval platinu na PSN, uz ji ma na PS4 celych 0.1% lidi:)
@Ringo (07.05.2018 21:43): Rogue Galaxy je dlouha hra a kdyz si vezmu ten nepovinny dungeon po dohrani, tak bych rekl dokonce ze hodne dlouha. Sam jsem ji dohraval s prestavkou, pac jsem taky ,,vyhorel,,. Ale nekdo z ni ma na PS4 platinu a poflakuje se tady kolem, nejaky zaprisahly fanousek:))

Shadow Hearts 2 jsou dost odlisne od vetsiny jrpg, jsou vzasade vazne a temne a na druhou stranu chvilemi ujete a uplne mimo. Soubojak je hodne unikatni a vyzaduje rychle a presne reakce. jeden muj znamy kdysi zkusil jeden souboj a pak prohlasil ze vetsi kravinu nevidel (vsechno minul)

SMT je moje nejvic oblibena serie jrpg, spolu z Final Fantasy a Xeno serii. Mozna by jsi mohl zkusit SMT Devil Summoner, je hodne adventurni ale zase am realtime souboje. Jsou dva dily a stojim si za tim ze by oba obstaly jako cista adventura bez jakychkoliv rpg casti.
Tohle je jeden z dalších velkých mých restů, na PS2 jich mám spoustu, protože se pořád raději věnuji SNES, PS1, NDS RPčkům, PS2 se ukazuje, že je na mě moc moderna, pořídil jsem si PS2 hlavně kvůli Draon Questu 8. Pak mě tam velmi bavil Wild Arms 4, dohrál jsem Final Fantasy X, která mě až tak nenadchla, někde k závěru jsem se dostal v Rogue Galaxy, který mi ke konci přišel docela takový úmorný a měl skončit daleko dříve, abych z něj měl dobrý pocit. Pak už následuje série nedohraných věcí, které mě zklamaly, jako Lucifers Cal, který jsem dojel do final fihtu, který jsem nedal a docela jsem se divil, že jsem to dojel až tak daleko, protože hra se mi vesměs nelíbila, stejně tak Digital Devil Saa, hrána dlouho, ale nedohrána pro nastálý pocit nudy (tohle je hodně dáno tím, že nemám rád Shin Meami Tensei sérii obecně, včetně Perosn). Dost daleko jsem se dostalv Draon questu 5, než jsem se odhodlal to fakt vzdát, protože to bylo divné. Shadow Hearts:Covenant mám už velmi mnoho let schovaný ve sbírce stejně jako New World. Jedničku jsem bohužel nesehnal a stále to tak nějak odkládám na někdy. Trochu se tam ojím, že mě to démonicky bude nudit jako Shin Megami Tensei série. Ale abych jen nekritizoval PS2 scénu, tak místo RPGčkům jsem se na PS2 dost věnoval úžasným strategiím Romance of the Three Kindoms 8 a 10, i kvůli nim stojí za to PS2 mít :-)
Posledni dobou mi delas samou radost. Ja pak musim davat ty 90 a 100 a Drolin z toho nespi :)

Tenhle dil z cele trilogie mam nejradsi, nebyl tak moc ujety jako New World a o dost dotazenejsi nez jednicka. Ten soubojak je podle me dodnes unikat (mozna u golfu to je na podobne bazi, ale to neni soubojak )