Shadow Hearts: Covenant

Shadow Hearts II

27.09.2004

Covenant navazuje na špatný konec v Shadow Hearts a odehrává se o rok a půl později. Zuří první světová válka a důstojnice německé armády Karin Koenig má asistovat vatikánskému knězi s exorcismem démona ve francouzském městě Domremy. Tímto démonem není nikdo jiný než protagonista předchozího dílu Yuri. Kněz dokáže Yuriho vážně poranit, ale zároveň odhalí svou příslušnost ke společenství Sapientes Gladio toužícímu po světové nadvládě. Karin pomůže Yurimu uniknout a nedobrovolní spojenci se musí pokusit o záchranu světa.

Hra zásadně vylepšuje tahové souboje svého předchůdce pomocí společných útoků a možností nastavit Judgment Ring podle uvážení. Pokud například hráč zmenší zónu pro úspěšné provedení příkazu, tak daný útok zároveň posílí. Totéž platí i pro kritické zóny a zvláštní schopnosti.

Po vydání původní verze vyšla, pouze v Japonsku, i The Director's Cut edice. Obsahuje nové dungeony, postavy a rozšíření některých scén. Shadow Hearts: Covenant se dočkala i pokračování Shadow Hearts: From the New World, které ovšem nemá na předešlé díly žádnou příběhovou návaznost.

@Charllize (07.05.2018 22:13): Mě baví Pokémon jako takový, sám o sobě, protože ta hra o tomhle přesně je. ale když chytneš epic RP na 60 hodin a do toho ti vloží možnost trénovat dalších 200 hodin příšerky, tak porpavdě, vyhnu se tomuto subquestu. Jakž takž to má ošéfované dobře třeba Dragon Quest 5, kde máš lovitelné příšery, které ti většinu hry dělají společnost, takže je to tam fajn (vlastně tam se to objevilo úplně poprvé, to ještě žádné Pokémon hry nebyly), ale jak to začnou cpát všude, protože to někomu přijde jako cool suběuest, tak to začne otravovat. Vždyť na tohle mám skoro 10 přímo Pokémon her, kde si to můžu naplno užít.