Scarlet Maiden

Nehotová verze
27.01.2023

Scarlet Maiden je erotická rogue-lite plošinkovka, ve které hráči převezmou roli Scarlet, poslední Panny ze Svatého Plamene, která se pokouší porazit Prvotní Zlo. Toto zlo se probouzí z tisíciletého spánku v podsvětí, které hráči průběžně prozkoumávají. Hra klade důraz na náhodně generované dungeony, kde hráči získávají nové schopnosti, nacházejí silnější zbraně a vybavení a oddávají se sexuálním radovánkám s různými bytostmi.

Hra je založena na systému postupného zlepšování a adaptace herního stylu hráče. Při postupu skrze dungeony hráči sbírají hříchy, které mohou prostřednictvím pokání v úvodním chrámu měnit na moc a odemknout nové schopnosti pro Scarlet. Každá návštěva dungeonu je unikátní díky náhodně generovaným cestám, nepřátelům i předmětům. Nechybí samozřejmě ani souboje s bossy.

Celkem ucházející variace na Rogue Legacy s určitým potenciálem do budoucna (chtělo by to ale zcela překopat skill tree). Ovládání mi sedělo, což u plošinkovky je za mě velké plus. Co se týče erotického obsahu (resp. erotických animací), tak jej autoři začínají poměrně rychle recyklovat. Tady je také velký prostor ke zlepšení, ale zároveň je dobře, že erotika je jen bonus a jádro je poctivé, herní.