Sara Is Missing

23.10.2016
25.10.2016
06.12.2016

freeware

Sara is Missing je vizuální novela, kterou hrajete pomocí smartphonu Sary která zmizela za záhadných okolností. Vaším úkolem je zjistit pomocí telefonu, který obsahuje historii hovorů, emailů, zašifrované fotky a videa, co se Sarou stalo.

Hra má několik zakončení vázaných na hráčovo rozhodování během hry.

• Android 65
Pokud jste v posledních dnech potkali v brněnské MHD podezřelou osobu, jak prolézá v telefonu sms zprávy a galerie, které očividně nejsou jeho, dost možná jsem to byl já plnící "Neseď doma" Herní Výzvy 2020.

Nevybral jsem si pro to nic jiného než hru, která položila základy mobilním hororovým lock phone mystery games. I když jich už pár za sebou mám, tohle byla první, kterou jsem hrál tak jak byla zamýšlena – na mobilním telefonu. To trochu přidává na atmosféře skutečného procházení "nalezeného" mobilu.

Ačkoli se jedná jen o takový proof of concept, na první pohled to nepoznáte a působí stejně kvalitně jako navazující SIMULACRA. Že je to freeware se odráží pouze na kratší délce a menší možnosti nějak ovlivnit příběh.

Konce existují jen tři a o všech vlastně rozhodne pouze poslední rozhodnutí. Příběh nic převratného a také zde chybí nějaké logické puzzly, takže dohrání nepředstavuje moc velký problém.

I tak jsem si čtení zpráv celkem užil a ačkoli bych nováčkům doporučil spíše již zmíněnou SIMULACRU, pokud se bude líbit ta, zachraňte prosím i Sáru.
  • Android 75
Tak jsem po drektovym komentáři tuhle ”hru” taky stahnul a dohral. Jednou se povedlo dohrat se spatnym koncem a napodruhe již s s dobrym koncem. Je to zvláštní pocit se někomu vrtat v soukromi i když je to takhle. Zajímavé, že začátku mě to docela pohltilo.a bavilo, potom ale co začali umírat lidi mě ta hra předstala bavit a díval jsem ji už jen z nutnosti protože mám tu monkovou uchylku že když něco začnu tak i to musím dokoncit. Málokdy je neco údaj hrozný abych to nedal...

Hra ve finále není nijak špatná jenom se ukazalo to klasicky japonsky uchylny mysleni

Pro: Umí vtáhnout do děje

Proti: Viz spolier na konci komentu