Sacrifice

Moje osobní úchylka. Sacrifice ve své době přinesla netradiční prvky a systém, který mě dokonale okouzlil. Jako tajemný mág jsem v kampani plnil, podle svého uvážení, různé úkoly od (tuším) pětice Bohů, kteří mi za to darovali svá kouzla a monstra. Tento systém vytvářel skvělý prostor pro různé kombinace. Možnost přiklonit se od dobra a přírody k nejtemnější smrti dávala prostor opravdu každému. O genialitě "sbírání" dušiček a celkovému prostoru pro originální nápady snad ani nemusím psát (kdo hrál a pamatuje si na doktora, který duše odnášel na "konvertování"... člověk zde mohl tiše sledovat tu vizuální krásu...). V té době pro mě neexistovala zábavnější a zajímavější hra. Přes originální příběh, prostředí i mnoho nápadů Sacrifice prokázala i vynikající hratelnost a rozmanitost. Atmosféru bych doporučoval okusit každému (a počkat si na finální kouzla u každého Boha také... Smrtka je WOW).

Pro: grafika, příběh, rozmanitost, originalita, atmosféra, multiplayer, hudba a zvuky

Proti: pro někoho právě originalita a netradiční taktika

Strategie Sacrifice byla jedna z těch opravdu originálních her, které bohužel zapadly. Inovovala jak až úchylně originálním prostředím, tak neokoukanými, ale promyšlenými herními mechanismy. Ovšem nikoliv za cenu technického zpracování - grafika byla naprosto fantastická a hudba tatkéž (schválně si stáhněte soundtrack a poslechněte téma Persephony:)). Hru jsem tenkrát nedohrál, protože jsem se zakous v misi, kde Stratos zradí - no, další výhoda, nebylo to pro žádná ořezávátka, obtížnost byla slušná. Multiplayer jsem nezkoušel, ale potenciál rozhodně měl.

Pro: prostředí, dabing, hudba, originalita herního systému i světa

Sacrifice je hodně zajímavá hra. Jedná se o strategii, ale ne o takovou jak ji můžeme běžně vidět. Budovy zde nestavíte, ne nějáký 2d pohled zapomeňte a ovládání jednotek jako v jiných strategiích tu taky není. Ve hře ovládáte jednu určitou postavu (V kamani mága jménem ElDred). Začínáte s portálem + nějákými dušemi. Ty se dají později zbírat. Za duše můžete vyvolat jednotky, čím lepší/silnější jednotka tím víc duší. Zároveň z každé zabíté jednotky můžete duše získat, zároveň je taky můžete ztratit pokud je vám sebere soupeř.

Ve hře zabíráte "manality" které vám logicky dodávají manu a začínáte s oltářem. Jakmile vám ho někdo zničí, prohráváte. Příběh je zajímavý, boužel jsem hrál ale jen kousek, zabýval jsem se spíš multiplayerem

Pro: Multiplayer, hodně originální, grafika, příběh, možnost volby, rozhovory bohů

Proti: ze začátku těžké, Zyzyxe bych nejraděj nakopal do prdele