Robocraft

simulátor > nezařazeno
akce > 3rd person akce
free to play
24.08.2017 PC
Robocraft je zdarma hratelným online titulem od britského studia Freejam. Hra kombinuje atraktivní složku budování vlastního bojového stroje ve stylu Space Engineers a systému soubojů a výzkumu á la World of Tanks.

Hráč má zpočátku k dispozici základní sadu komponentů na sestavení bojového stroje. S přibývajícími souboji se zvyšuje úroveň hráče a tím celkový počet komponentů, z nichž může být stroj sestaven. Za úspěchy v bitvách je pak hráč odměňován herní měnou (RP) a technickými body (TP), které slouží pro nákup a výzkum nových komponentů. Tyto jsou rozděleny do několika technologických větví a je pouze na hráči, zda bude například preferovat výzkum obrněných prvků, nebo zbraňových či pohonných systémů. Každý jednotlivý komponent má své určující fyzikální vlastnosti, bojové stroje tak mohou být postupně zničeny až na samotné řídící jádro představované kokpitem hráče. V online arénách pak proti sobě vždy stojí stroje stejné třídy rozdělené do dvou týmů. Cílem hry je zničit všechny stroje soupeře, či obsadit nepřátelskou základnu. Jak je tomu v podobných hrách již zvykem, i zde se nalézá prémiová herní měna (GC) a možnost prémiového účtu urychlující postup ve hře.

Podstatnou částí hry je vlastní budovatelský režim, ve kterém bojové stroje od základu vznikají. Dle dostupných komponentů je pak pouze na hráčově fantazii, zda jeho bojový stroj nabude podoby těžce obrněného vozidla, lehkého a rychlého průzkumníka, vznášedla, bojového stíhače či skutečné létající pevnosti. Taktických možností při sestavování strojů a jejich následném využití je zkrátka nekonečné množství.

Kwoky: Garion: Aha! No jo, já se Steamu vyhýbám kde můžu, takže k RC mám samostatný účet (se steamem nepropojený). Tak já teda budu číhat,…