Ricochet Infinity

31.07.2007
08.09.2010

Třetí plnohodnotné pokračování série Ricochet od vývojářů z Reflexive Entertainment přináší tři zásadní novinky. První z nich je přítomnost vždy pěti prstenců na každé mapě, jejichž sbíráním se odemykají nové lodě a míčky, každá s různými vlastnostmi a vzhledem. Druhou novinkou je multiplayerový mód nazvaný "Mouse Party," který umožňuje po připojení druhé myši k počítači hrát kooperativní či kompetetivní multiplayer. Třetí novinkou je pak možnost tvořit a stahovat nové úrovně z internetu, což nabízí prakticky nekonečné množství úrovní (odsud vznikl název hry). Ačkoliv tato možnost byla představena již v reedici druhého dílu Ricochet Lost Worlds: Recharged.

Ricochet je klasickou arkádovou hrou postavenou na principech postarší hry Arkanoid. Hráčova loď odráží míček či několik (i desítek) míčků s cílem eliminovat všechny "cihly" na obrazovce. Cihel je přitom mnoho druhů a některé je možné zničit jen s pomocí power-upů. Každá úroveň se odehrává v různých prostředích a často jsou cihly uskupené do různých pohybujících se objektů (např. letadlo, auto, mimozemšťan).

Ricochet Infinity je snad nejlepší arkanoid, co jsem kdy hrál. Nabízí kolem stovky různorodých úrovní, poté i další tisíce uživatelských na internetu. Pokud chcete arkanoid, který vám vydrží velmi dlouho, rozhodně sáhněte po Ricochetu, nebudete litovat.

Pro: Velký počet úrovní, rozsáhlost, různorodá grafika, kostky, co se hýbou

Proti: Zelený ufon, co vás stále sleduje (brrr, nemám ho rád .)), Pro někoho časem stereotypní a nudné

Ricochet Infinity je opravdu špička svého žánru a pro mě bezkonkurenčně nejlepší klon Arkanoidu, co jsem kdy hrál (pamatuju si ještě dva starší DX-Ball a Wilkanoid, bohužel jsem je v plné verzi nikde nesehnal). Je to skvělé po hratelnostní stránce. V tomto díle je novinkou možnost ovládat dráhu míčku a rozhodně to není na škodu. K tomu se vážou speciální levely a proto spousta z nich už není jen o tom vymlátit všechny cihly. Úrovní je opravdu hromada, navíc přímo ve hře je možno stahovat tisíce úrovní od uživatelů. Takže relativně nekonečná životnost. U mě je to jedna z mála her tohoto typu, u které jsem vydržel víc než hodinu. Je to také díky velkému množství různých powerupů. Hráč může sbírat prstýnky a za určitý počet se odemkne zbrusu nová pálka/loď nebo nový míček. Po delším hraní v kuse přesto ale narůstá stereotypnost. Stačí si ale dát den dva pauzu a už to zase jede a je to neskutečně zábavné a oddychové. Jako mínus to neberu, protože to je u těchto her vcelku normální a očekávané. Jako další + beru možnost nastavit si jakoukoliv obtížnost. Od obtížnosti "Kids" (neomezený počet míčku = životů) po "Insane" (která je opravdu slušná výzva). Já sám hraju na medium a je to celkem lehké, přesto se najdou úrovně, které občas krapet potrápí. Graficky je to též špička žánru.

EDIT: Teď (2.10.2010) jsem zjistil, že ten retardovanej ufoun jde v nastavení vypnout. Tak jo. Tímto odpadá má jediná výtka.

Pro: životnost (tisíce levelů), hratelnost, hodně vyladěné, hodně stupňů obtížnosti, sbírání prstýnku, minihádanky, zvuk

Proti: ani nevím