Rework The Dead: Evil

31.01.2011

freeware

Rework The Dead: Evil je klasická akční plošinovka inspirující se především hrou Abuse, vytvořena za pomoci enginu Sphere. Ve hře se ocitnete v kůži Leighta, který se právě nachází v evakuovaném městě, jež okupují potvory zvané "rework". Armáda vidí jediné řešení v odpálení města a přilehlého okolí za pomoci jaderné rakety. A tak, sám a opuštěn, se musíte dostat z podzemního bunkru a prostřílet se řadou úrovní. K tomu vám pomůže řada zbraní s primární a sekundární střelbou nebo i adrenalin mód. Obtížnost je volitelná.

No, co jsem se tam dočetl, je to děláno v Sphere, nikoliv RPG maker, protože v něm dělat arkádu by byl docela porod.

Ale vypadá to fajn.

Hopsačkám a plošinovkám jsem holdoval jako drobné bodkině a z nějaké důvodu se to se mnou táhne doposud.

Na Abuse kvůli Commander Keenům došlo pozdě, ale i tak ve mně zanechal jisté zážitky. Člověka poznamená, když jednou raketou zabije dvacet vetřelců. Pro začátek. A Rework je povedený remake se vcelku zajímavým příběhem a špičkovým koncem. Město je plné reworků(zombies) a do dvou hodin bude vyhlazeno armádou. Uniknout není možné včas, naštěstí je tu hluboký bunkr, který by mohl atomovku ustát.

Nemůžu se vyhnout srovnávání s jinou free skákačkou, Iji. Tam kde Iji vede přístupem ke hraní a o něco lepší art stránkou, tam Rework trumfuje pravou oldschool hratelnostní řežbou, prokládanou skvělými boss fighty a korunovanou libózní pointou.

Pointa tohoto komentáře? Kašlete na Mária, Rework je paráda.

Pro: Oldschool hratelnost, muzika, konečná pointa

Proti: málo zvůků, málo hudby, málo levelů (11)