Reunion

Merit's Galactic Reunion

1994

Reunion je vesmírnou real-time strategií od maďarských tvůrců z Amnesty Design (dnes Digital Reality pyšnící se především sérii Imperium Galactica). Hratelnost se dělí do několika úrovní. Konkrétně se jedná o management vašich kolonií, kdy budujete infrastrukturu a samotné planety vybíráte na mapě galaxie. Dále jde o zlepšování velitelů odpovídajících za důležité poznatky ve vědě, ekonomii a výzkumu. Hráč také může s veliteli promluvit, a získat tak důležité informace. Ve hře se nachází šest rozdílných materiálů k vytěžení, které se nachází v solárním systému. Setkat se můžete s devítkou mimozemských ras.

Děj se odehrává v daleké budoucnosti, kdy lidstvo primárně soustředí svůj výzkum na možnost co nejvíce zkrátit prodlevu mezi cestováním ve vesmíru, což se také roku 2563 povede. O dvanáct let později opustí zemi dvě vesmírné lodě, které mají za úkol najít obyvatelné planety vhodné ke kolonizaci. Lodi Explorer-2 se to povede, a tak se lidstvo může pustit do příprav na významný krok do budoucna. Naneštěstí se během této doby vytvoří rebelie, která uvrhne Zemi do chaosu. Vesmírné lodi Explorer-2 se ale podaří vypravit do vesmíru i přes tyto problémy a v budoucnu se stavá její posádka, budoucí kolonizátoři, na Zemi nezávislá.

Samotná hra je často svým námětem a zpracováním přirovnávána ke hrám Fragile Allegiance nebo Alien Legacy.

Tak dohráno, není to nic jednoduchého, hlavně vychytat správně ty eventy. Stačí nějaký podstatný minout a je problém to dohrát. Ale fakt super hra. Až mě překvapilo, jak je skvělá. Amiga verzi jsem nakonec kvůli padání nedojel a dojel jsem hru v PC verzi.