Fragile Allegiance

1996

Fragile Allegiance je vesmírnou strategií spojenou s kolonizací asteroidů bohatých na suroviny. Hraní spočívá v obsazování asteroidů, jejich bránění a dobývání, budování vojenských základen a těžařských stanic, stavby flotil a zabezpečování životních podmínek na povrchu asteroidu svým kolonizátorům (solární elektrárny, radiační štíty atd.). Budete muset kupovat vynálezy a používat diplomacii s cizími civilizacemi.

Hra nesází na grafiku, spíše na hratelnost. AI nepřátel je na adekvátní úrovni a to jisté platí o zvukovém doprovodu.

Upřímně řečeno sem hrál, bohužel, jen demoverzi, nicméně ta mě chytla a držela dlouhé hodiny a rád si ji čas od času zopakuji. Ze začátku máte jen jeden asteroid, na kterém stavíte svoji základní kolonii. Nicméně se pak začnou objevovat další asteroidy a s nimi i konkurenční firmy, které mají zálusk na ten váš. Obsazujete asteroidy, těžíte suroviny, najímáte agenty a likvidujete konkurenci ve kménu společnosti TetraCorp = jak krásně to zní. Takovéhle kvalitní hry se již dnes nevyrábí.

Pro: Grafika, atmosféra, hratelnost, zvuky...

Proti: Nic mě nenapadá...