Red Ocean

28.09.2007

Střílečka z pohledu vlastních očí Red Ocean vypráví příběh vysloužilého mariňáka Jacka Harda, který si na živobytí vydělává potápěním. Jednou ale zavítá do zdánlivě opuštěného podmořského bunkru, který je ve skutečnosti základnou a vědeckou laboratoří novodobých teroristů. Jack se tedy chopí zbraně, zavzpomíná na výcvik mariňáků a jde vystřílet vše, co se hýbe.

Dění se odehrává v podmořské základně a pod vodou kolem ní, což značně evokuje pozdější BioShock, ale Red Ocean se zaměřuje pouze a jen na akci, střílení a souboje s bossy.

Zde jde o čistokrevnou střílečku, která nemá žádnou vedlejší náplň. Pouze a jenom střílíte a k tomu kráčíte vpřed do další hordy nepřátel. Ale pojďme si to postupně rozebrat.

Začneme příběhem, který zde není vůbec potřeba, protože ho stejně pravděpodobně nebudete vnímat. Jo je tady nějaký týpek, který má nějakou super zbraň, se kterou by mohl zničit nějakou tu zemi, ale v podstatě to nikoho nemusí zajímat.

Hra se odehrává v nějaké podmořské základně, kdy si i na malou chvilku zabojujete i pod vodou, ale je to strašně málo využito. Především budete bojovat na souši, kdy prostory základny jsou všechny takové šedé, je zde veliká tma a celkově to nepůsobí nijak skvěle. Problém je, že občas v té tmě ani nejsou vidět nepřátelé, takže nevíte, odkud do vás střílí.

Pocit ze střelby je vcelku ucházející, nepřátelé padají k zemi rychle, a tak to má být. Problém zde nastává v neustálém přívalu nových nepřátel, kdy uděláte dva kroky do nové místnosti nebo chodby a už se na vás vrhají další. Hra bohužel ani neinformuje o získání nové zbraně (ve většině her si postava novou zbraň automaticky vezme do ruky, abyste si ji vyzkoušeli nebo to alespoň okomentuje), a tak si chodíte pořád s pistolkou a čekáte, kdy dostanete novou zbraň, a při tom máte samopal už někde kdesi ve vybavení.

Hra trpí dalším problémem, kterým jsou bugy, které se mi naštěstí celkově vyhýbali. Ovšem v momentě, který měl být epickým zážitkem, kdy v podvodním tunelu odstřelíte výbušné sudy i s nepřáteli a tunel vybuchne a dovnitř se nahrne voda, která vás má svou vlnou odhodit, se zaseknu o spodní část tunelu a zůstanu tam viset. Naštěstí jsem se z této pozice dostal bez restartu.

Plusem hry tedy za mě zůstává její kratší délka. A také bych zmínil bossfighty, kdy jste museli odstřelovat nějaké energetické svorky, kdy se na vás valila horda nepřátel a ještě do vás pálili nějaké laserové zbraně, takže trochu záhul.

22/31 - Měl jsem chuť po dlouhé době zkusit nějakou budgetovou střílečku, a dlouho se mi doma válela na DVD tato perla. Samozřejmě mám ještě několik těchto budgetovek, ale volil jsem hru především kvůli zajímavému názvu a také prostředí, ve kterém jsem doufal ve větší využití vodních soubojů.

Pro: Není to příliš dlouhé, hodně akce (pokud ji máte rádi), bossfighty

Proti: Příběh, jednotvárné prostory, příliš velká tma, bugy, nepřátelé vám nedají vydechnout

Tahle hra nestoji ani za tu namahu s jeji instalaci.

1)Grafika hrozna. Stotoznuju se s nazorem, ktery jsem nekde cetl. Grafika nevypada tak strasne jen proto, ze vetsina veci se utapi v cernocerne tme
2)Pribeh je jedno ohromne klise, ktere navic ani nedava smysl
3)Napln misi absolutne primocara a stereotypni
4)Neuveritelne kratka hraci doba
5)Zabugovany az to neni pekny, neda se spocitat, kolikrat jsem se zasekl v nejakem objektu, kolikrat zmagorela zbran a strilela, dokud nezmizela vsechna munice, nebo kolikrat se po nacteni hry odmitly otevrit dvere vytahu
6)Obal slibuje akci na suchu i ve vode, jestli sem ve vode pobyl vseho vsudy 5 minut, je to moc
7)Finalni zbran, u ktere bylo slibovano ohromne vyuzity fizikalniho enginu je k placi, tomu uz se ani smat neda
8)Za celou hru patkate dejme tomu 6 typu nepratel a to mozna prehanim
9)Co ma tahle hra spolecnyho s terorismem? Na obalu, ze prej bojuj proti nemu, ale misto teroristu tu jsou jen rusti vojaci. Proste terorismus ted frci, tak to soupli na obal v nadeji, ze prodaji o 10 kusu tehle hrozne hry vic
....
xx)Moh bych tu vypisovat jeste tyden, ale pulka z vas mi stejne neuveri, ze to muze bejt tak strasny