Dohrát tento nářez mě vyloženě bolel. Už v podstatě před koncem první části mi krvácelo srdce. Kdo by chtěl opustit svět, kde je možné snad ÚPLNĚ VŠECHNO? Kam se hrabe GTA. Tady ti koně dokonce kadí! Morbidní vložka: Člověk může vykrvácet po střelené ráně, jde ho sledovat podle krvavé stopy a pak i po pár dnech vidět, jak se tělo rozkládá. Příběh netřeba popisovat, to je absolutní špica hodna zfilmování, veškerá tématika, od lásky, věrnosti, zrady, ztráty všeho, lesk a bída divokého západu a touha po svobodě. Všechno nebo nic. Pomáhat a být milován, nebo zabíjet a být nenáviděn. Ulovit si zvířata a nechat si udělat fajnové oblečení a ochočit si divoké koně. Tahle hra je prostě tak sakramentsky správná a zatím nedostižná.

Pro: Grafika, příběh, hratelnost, jde tu dělat fakt všechno, neskutečná práce s detaily

K této hře nemám ani jednu negativitu. Velká mapa, western styl mi absolutně sedl. Předobjednával jsem před rokem na PS4, dohrál jsem hru x-krát a v plánu to mám i teď na PC. Podle požadavků bych hru měl v pohodě rozjet na 1080p Ultra, ale víme, že hra není dobře optimalizovaná. Dost se těším na multiplayer, jak během roku postoupil. Za mě rozhodně výhodná koupě.

Čekali jsme dlouho, ale dočkali jsme se :-)

Edit1 (6.12.2019) Performance:

sestava:
GEFORCE GTX 1660Ti OC
16 GB RAM
AMD Ryzen 5 3600

High-ultra detaily 1920x1080 65-90fps

Edit2(7.12.2019)
60 fps této hře dodávají šmrnc, zkoušel jsem dát FULL Ultra detaily a měl jsem 30fps, tak jsem si vzpomněl na PS4, jak se mi to vždycky hryzalo :D :D Online mě baví, zatím si vydělávám dolary, 13.12. má vyjít obří update, kde si budete moct postavit vlastní pálenici, takže pomalu ale jistě R* přidávají obsah tak jak to bylo u GTA 5 :-) Občas mě nasere nějaké děcko, které je o měsíc hraní napřed a potřebuje si honit ego. Hlavy střílí ani netuším jak. Mohli přidat nějaké nastavení, že po přihlášení do onlinu, se automaticky aktivuje "defense mod".
Přiznám se, že z počátku jsem k této hře přistupoval docela rezervovaně, první díl mě příliš nezaujal a nejsem ani přívržencem posledního GTA, které mě nebavilo tolik jako předchozí díly. Když už jsem se k ní konečně dostal, dokázal bych ji zhodnotit snad jediným slovem - dokonalé! A tím by mohlo mé hodnocení končit.
Popravdě ale asi nepřestanu obdivovat brilantní práci vývojářů, kteří hru vypiplali do posledního detailu snad po všech stránkách a přinesli, alespoň dle mě, vůbec nejpropracovanější hru za poslední roky. Abych našel výtku, musel bych být neskutečný hnidopich a směřovat ji snad jen k tomu již tolikrát proklínanému modelu Rockstaru, kdy se spustí další mise, když jedna skončí, nebo se spustí mise sama přiblížením se k určitému místu apod. A další výtku směřovat jen k závěru hry, kdy dojde ke střelbě na jistou osobu, která i po několika zásazích klopýtá pár kroků, aby pak spadla. Jinak je to naprosto dokonalá hra a těším se, až si ji rozehraji znovu.

Pro: Všechno

Proti: Samostatně se spouštějící mise, nerealistická část závěru

K westernovému žánru síce nemám prakticky žiadny vzťah, ale videohry z tohto prostredia rozhodne majú niečo do seba (možno aj z toho dôvodu, že ich zase nie je tak veľa). Takže keď som videl zábery z Red Dead Redemption 2, hneď som vedel, že to bude hra pre mňa a veruže som sa nemýlil.

Hlavným hrdinom je Arthur Morgan, člen gangu, ktorý vedie Dutch van der Linde. Arthur a jeho priatelia si uvedomujú, že čas psancov sa chýli ku koncu a preto sa rozhodnú zarobiť peniaze v poslednom kšefte a zanechať svet zločinu za sebou. Všetko sa však - ako to už býva - skomplikuje.

Naozaj neviem, čo by som hre vytkol. Má nádhernú grafiku, skvelé misie, silný príbeh aj úchvatný otvorený svet, ktorý pôsobí neskutočne živo. Vidno na tom obrovskú prácu tvorcov, ktorí hru vypiplali do najmenších drobností a je nesmierna zábava ju hrať. Môžete plniť misie, alebo sa len tak preháňať po planinách a lesoch, prepadávať vlaky či obchody, loviť zvieratá (prípadne sa nechať zožrať vlkmi či medveďom), hrať karty v saloone, masakrovať nebohé NPC postavy či prehľadávať zaujímavé zákutia (v ktorých sa dosť často nachádza aj nejaký herný obsah!).

Pochvalu si zaslúži aj scenár, vďaka ktorému sú postavy živé a prekreslené a hráčovi prirastú k srdcu. Týka sa to nielen Arthura, za ktorého hráte, ale aj ostatných členov Van der Lindeho gangu. A samotné vyústenie príbehu je silné a dojemné, možno ide o vôbec najlepší príbeh, s akým som sa v rámci videohier stretol.

RDR2 skrátka v mojich očiach nemá slabinu a kvôli hre som si dokonca zakúpil aj Xbox, aby som si mohol vychutnať prvý diel (RDR 2 nie je sequelom, ale prequelom, takže môžete pokojne začať práve ním) a pobudnúť v jeho svete ešte dlhšie. A keď už to nie je znak skvelej hry, tak neviem, čo ešte.

Pro: grafika, otvorený svet, silný príbeh, questy, detaily

Proti: nič

• XOne 100
Hra má opravdu krásný příběh, obrovský, živý a hlavně nádherný svět.
Celkový příběh je opravdu dlouhý, některé mise jsou lehké některé těžké.
Příběh jsem hrál něco kolem 60 hodin což je podle mě hodně.

Pro: Grafika, svět, vedlejší mise, hlavní mise, fyzika, ragdoly, příběh, Arthur, John, spousta druhů koníčků, zvířata, hodně městeček

Proti: Některé malé bugy

• XOne 100
Och, toto je snáď najlepšia hra akú som kedy hral. Peckový príbeh, ktorý zloží každého, open world, neskutočná grafika. Príbeh nás zanesie na koniec éry divokého západu. V úvode máme predstavenú hlavnú postavu: odpadlíka Arthura Morgana. On nás svojou charizmou prevedie cez celý príbeh, kde sa aj zasmejete, aj sklamete a aj zaplačete. Hra, ktorá nie je RPG a stále na nej nahráte 50+ hodín, neuveriteľne veľa random encounter misí, nespočetne veľa aktivít (honba za pokladom, lovenie legendárnych zvierat/rýb a ešte veľa mnohého. Pokiaľ vás však nebaví byť dobrák od kosti, tak sa dá isteže siahnuť aj po väčšom dobrodružstve. A to je zločin. Môžete vykrádať vlaky a obchody. No však vykrádaním si moc nezarobíte, takže radím príbehové heisty. Hra má 6 kapitol, každá nejak iná a každá nadväzuje na tu predošlú. Mapa je strašne veľká ale časom sa v nej naučíte orientovať aj bez minimapy. Rdr2 je úžasná hra, ktorá mi zmenila život a prinútila má zamyslieť sa nad hodnotami života. Avšak táto hra má aj multiplayer, ktorý má skvelý potenciál. Strávil som na ňom nespočetne veľa hodín, ale keď ste tak level 100, nemáte už čo robiť. Ešte smutnejšie je, že na multiplayer Rockstar Games vykašľali. Hádam aspoň táto obeta bola pre GTA 6.
-2 +1 −3

Pro: destrukce těl, gunplay, množství obsahu, design prostředí v kombinaci s nádhernou grafikou, příběh a postavy, "náhodné" encountery s NPCs

Proti: šíleně nascriptované mise, utahaný gameplay a jeho jistá monotónnost, neideálně zvolená cinematičnost

-12 +10 −22