Recompile

19.08.2021

Čas uvnitř počítačového Mainframu plyne zcela jinak a během naší jediné vteřiny se tam odehraje celý příběh hry Recompile. Ten se točí okolo hráčem ovládané autonomní umělé inteligence, uvězněné uvnitř umírajícího digitálního světa, která se vydává na cestu krajinou složenou z jedniček a nul, aby nalezla pravdu o sobě, svém stvořiteli i účelu celého Mainframu a zachránila sebe sama před vymazáním.

Recompile je kombinace 3D plošinovky, metroidvanie a akční střílečky z pohledu třetí osoby, kde postupně zdoláváte polootevřený svět složený z několika odlišných oblastí a postupně získáváte nové zbraně, pohybové i hackerské schopnosti, umožňující zdolat pokročilejší nástrahy nebo se dostat na dříve nedostupná místa. Skákací pasáže jsou prokládány logickými hádankami a divokými přestřelkami s nepřátelskými programy ve formě řádových protivníků a bossů, kteří jsou schopni vaši chvilkovou nepozornost ztrestat rychlou smrtí. Nedílnou součástí hratelnosti je i nabourávání se do programů, čímž si můžete jak otevírat cestu dále, tak přeprogramovat nepřátelsky naladěné obyvatele na své spojence. V závislosti na stylu vaší hry můžete dospět k několika možným zakončením.