@FildasCZ (25.12.2016 17:07): Je tam podpora direct3d, takže máš na výběr z celé řady pixelshaderů měnící vzhled hry. Ale hlavně je tam lišta menu, kde můžeš při běhu hry měnit jednotlivá nastavení a hned vidíš, co to dělá. Hru nemusíš instalovat, stačí jednoduše připojit cd a spustit exe, vše opět přes menu, nic nemusíš vypisovat, prostě normální emulátor jako na Snes, Megadrive nebo PS.

Akorát jsem ještě nepřišel na to jak ubrat gammu a světlost. Každopádně Steam/GOG jsou úplní babráci. Steam obzvlášť, když do svojí verze strká soubory s logem GOGu. Jakoby si to nemohli spatlat sami.
@GodOfTheSick (24.12.2016 18:42): Možná zkusit změnit ten cputype, core či cycles, taky se mi stávalo, že na jednom počítači mi některé hry jely bezproblémově s určitým nastavením dosboxu a na jiném jsem musel právě měnit ty cykly (tam je to způsobeno asi frekvencí a vícejádrovými procesory, třebaže dosbox ty procíky emuluje).

A hodně často mají tyhle steam/gog hry nastaveny nižší memory size, než je třeba (většinou tam dávají nějakých implicitních 16 a moc se s tím nepářou- čili bych zkusil třebas 32)... to měním tak možná u 50% dosových steam/gog her, které jinak jedou příliš pomalu či se trhají.

Ale třebas to bude něčím úplně jiným... ale když jsem to asi tak před dvěma lety zkoušel, tak to jelo bezproblémově (steam verze), ale už si nevzpomínám, jestli jsem tam něco šteloval.
@Isair (24.12.2016 14:44): Jo lze, ale v další diskuzi píšou lidi, že způsobuje trhání. Patch je beztak zbytečný, protože některá tlačítka stejně nejdou změnit, takže se to musí udělat přes dosbox keymaper.
https://www.gog.com/forum/realms_of_the_ ... _uk_us_version/page2

Output jsem vyzkoušel všechny možnosti a pořád se to trhá. I když jsem do Steam/Gogu zkopíroval nastavení z CCCP verze, tak žádná změna. Každopádně nastavení Steam/Gog kde je output overlay má nejlepší stíny, akorát se to prostě trhá. Je možné zapnout double buffering nebo vsync, ale nic to nedělá.

Zkoušel jsem to i na druhém pc s xp a obraz se trhá taky. Každopádně je to záhada, protože naposledy jsem hrál Gog verzi a na problémy si nevzpomínám.
@GodOfTheSick (24.12.2016 11:41): Ten patch lze dostat i do té UK verze.

A nakonfigurovat dosbox přeci není žádný problém, nejčastěji stačí změnit output či memory size (otázka několika vteřin), zřídkakdy se trochu hrabat s cykly či měnit cputype.

@FildasCZ (24.12.2016 12:43): Nevím, osobně mívám přesně opačný problém, třebaže steam/gog verze mnohdy nejsou nastaveny ideálně, u CD dosovek je dost často problém "jak to vůbec pod tím dosboxem kloudně nainstalovat či zařídit, aby fungovalo čtení z CD", zvláště pokud je třeba upravovat různé herní configy, aby to neustále nevypisovalo "insert CD" i po nainstalování hry (viz. Warcraft 1 a 2). A nakonfigurovat dosbox je pak třeba v každém případě, zřídkakdy hra funguje bezchybně s implicitním dosbox nastavením.
Jsem to teďka koupil za dvacku na Steamu a stejně jako šmelináři z Gogu, tak ani Steam nemá ve hře zabudovaný patch, který umožňuje volbu obtížnosti a vlastní přiřazení kláves. Navíc oba mají podivně nakonfigurovaný dosbox, takže dochází k trhání obrazu. Opět tak zbývá jediné osvědčené řešení - verze z CCCP.
Ne, manažery nepočítám. Co mě u nich ale pořád nedochází, proč takové nerdovské hry jsou o něčem tak anti-nerdovském, jako je fotbal či hokej. Udivující.

Už jsem věky nic nenapsal, ale že jsi to ty, tak se o něco pokusím.
Bodkin: Tak to se shodnem - na sportovní hry mám stejný názor (pokud mezi ně nepočítaš manažery).

Jinak doufám, že bude komentář. Už delší dobu mám RotH v plánu zahrát (FMV hrám nejde odolat v žádné podobě :).
Ale ťuťu. Já nejsem žádný Drolin, má mysl je otevřená (a zanícená). Nesnesu jen sportovní hry.

Spíše v tom FMV začali v poslední třetině až příliš přehrávat, spaming nepřátel byl příliš otřesný vzhledem k slabosti "střílecího systému", osobně bych dal přednost méně nepřátelům&komplikovanějším bojům.

A body dolů za to pitomé peklo s 16 mozky. Těch teoretických 40 hodin mě už ani nepřekvapuje.

No podle toho jakým hrám dáváš vysoké známky, to spíš žánrově není hra podle tvého gusta, protože mouchy to nemělo žádné. Herci super a FMV bomba :-)
Z mého pohledu je to megahra, vytknout se dá snad jen blbý název a málo střílení.
A to jsem jakože ještě hodný.

Rád bych dal víc, ale mělo to své mouchy. Například FMV kousky.
Herní doba okolo 40ti hodin - jak se píše v popisu hry je poněkud přehnaná, sám jsem to dohrál za nějakých 20.
To to tady hráli jen tři lidi? Já mám docela chuť si to zahrát, tak bych rád znal reakce...