Mý první setkání a hned velký překvapení. Technologicky impresivní. Takhle to dopadá, když hru kolem moderních technologií (rychlý streamování, ray tracing) stavíš od začátku, nikoli je dodatečně přidáváš pro efekt. Pro dětičky jak dělaný. Vypravěčsky jednoduchý, předvídatelný, ale účinný, sympatický. V ideálním světě by se mohly těšit z vymazlenýho českýho dabingu, ale v tom nežijeme. Herně nápaditý, pestrý, vtipný. A zatraceně krásný!
Jak jsem tu tuhle řešil, že Insomniac vás nenechá vybrat jazyk titulků ve hře, ale vnutí vám jazyk operačního systému, tak tady narazili, když potřebovali přidat chorvatštinu, kterou PlayStation nepodporuje. Řešení? Přidat ji speciálně do options, a pro jistotu dvakrát. Nepochopim.
@Charllize (27.07.2023 13:25): Jo, ta PC verze je docela zdvižený prostředníček PS4 majitelům. Jediný důvod, proč to tam nevyšlo, byla tedy snaha mít nějakou exkluzivitu. Co na tom, že to je hovno nextgen... Sony no, meh.
Tak koukám na DF a na výkonným pc jsou ty průlety riftama o fous pomalejší. Na normálním HDD zásek. Ale vzásadě to beru tak ze ty Sony vyjádření při vydání hry o nutnosti super ps5 ssd byli trochu kecy v kleci. Sám jsem jim celkem věřil. Rychlejší to na ps5 je, ale když to člověk nedá vedle sebe tak to prakticky nepozná. :)
Sony zas krmili ovečky a teď si podřízli větev !
@Fritol (31.05.2023 10:54): Tak já krmím to Sony nadržování ofc :D

Ne, asi jsem to plácnul někdy ze začátku a pak už to neupravoval, nevím upřímně. Ale je mi to jedno, takže to klidně nechám.
@Paul (30.05.2023 19:38): Předchozí jsem nehrál, ale Rift apart mě nebavilo a to mám podobný hry docela rád. Nicméně jako tech showcase někde po slevě proč ne, graficky to vypadá fakt dobře, v cutscénách jak animovanej film.
Za dva měsíce na PC, je to nějak zásadně lepší než ta PS4 věc z 2016? Ta mě úděsně nebavila, tak jen jestli se o tohle mám zajímat nebo je to to samý v lepší grafice.

PC Tsushimu si asi schovávaj do oznámení dvojky, chjo.
@IceCreamYouScream (17.06.2021 16:43): Logický to je ALE:
1) Funguje to skoro stejně, ale kvůli logickému důvodu to působí jako horší verze téhož
2) Při Bossfightu s Dr. Nefariousem používá Dimensionator aby vás dostal na jiné planety. I když podle logiky by mě měl jen přenést na jiné dimenze té samé planety.
@LukLomCZ (komentář): Já teda sice zatím nehraju a ani jsem žádný video moc neviděl... ale není náhodou cestování mezi dimenzemi právě o tom, že se přemístíš do jiného vesmíru, ale prostorově zůstáváš na tom samém místě? Ty pomocí riftu přece neměníš svoji polohu, ale měníš vesmír kolem sebe. Takže proč by se mělo jít riftem pohybovat mezi planetami? To přece nedává smysl. Že se přemisťuješ v různých dimenzích jen jedné planety je přece naprosto logický.
@SilentWolf (10.06.2021 07:49): Tak to ze se tady bude lamentovat je jasne, pac tady se lamentuje a kritizuje vsechno a pořad.

Ja mám dojem ze za par dnů má MS a Bethesda nějakou tiskovku/akci a ze je šance ze to tam ukážou v chodu. MS to potřebuje jak prase drbani. I když to nemaj údajně zdaleka hotovy, takže možná nebude nic :)
Taky furt s tím enginem. Víte ze Unreal je taky pořad ten samej engine? K nepoznání co. Tak teď bude k nepoznání gamebryo :)
@SilentWolf (09.06.2021 21:50): I kdyby Starfield byla horší hra, než Ratchet, tak bych si furt v klidu vsadil, že prodá minimálně 3x tolik a tudíž má větší potenciál být system seller. Že je nějaká hra dobrá hned neznamená, že je žádaná.

Ať už bude Starfield cokoliv a i kdyby měl v recenzích průměrná čísla, tak je to furt hra od Bethesdy. To bohatě stačí.
@Fritol (09.06.2021 20:44): tak pokud má být Starfield něco na způsob No Man's Sky (jak tvrdí leaky), co jen vyplní čas do nového TES, tak nevím nevím.. :D Ještě když pomyslím na ten engine a představím si v něm sci-fi hru.

TES bude bomba a Fallout by byl taky. To je jasné.

Ratchet mě nezajímá, ale aby to byla obecně lepší hra než Starfield, není zas takové scifi. :D

Ale pokud se pletu, budu velmi šťastný. :D
@Bursoft (09.06.2021 21:13): Nevím jak je to myšleno, ale Skyrim je jedna z nejlíp prodávajících her vůbec a žádné Bethesda hře komerčně nesahá žádný díl Ratcheta ani po kotníky. I kdyby Bethesdí RPGčko bylo pro fandy, tak furt je určeno pro podstatně víc zákazníků, než "mainstreamovka pro 90% hráčů" jménem Ratchet.
@SilentWolf (09.06.2021 14:46): Když s ničím nezamává Starfield, tak s tím zamává TES VI nebo Fallout 5. Nicméně říct, že Ratchet porazí Starfield zní teda hodně Sony fanboyovsky. :D A to je pro mě Ratchet nejočekávánější PS5 exkluzivita vůbec. Víc už se budu těšit snad jen na Last of Us 3.

Žádná Sony značka nemá komerčně takový potenciál, jako Bethesda hry. Těm už by pomohla leda exkluzivita na GTA 6 nebo Zaklínače.
@Charllize (09.06.2021 14:22): Nemyslím si, že zrovna tyhle dvě hry mají potenciál nějak zamávat čímkoliv. A že z těch tří je dost možné, že vyjde právě Ratchet jako vítěz. :D

Ale jsem zvědav. Na letošní E3 se hodně těším.
Předem chci říct ze Ratcheta mám rad, jsou to fajn hopsacky a dohral jsem několik dilu.
Ale teď často čtu ze konečně vyšel system seller. To to dopadlo teda, pixarovka je systém seller. Dřív mezi těmi všemi MGS, Silent Hilly, Final Fantasy, God of Wary a podobne ta hra spis hrála druhé housle. Úspěšně to samo bylo ale s velikány se to měřit moc nemohlo. A teď je hra pro děti vzasade, system seller? Tady je něco hodně špatne :)
S Račetem jsem nikdy neměl tu čest se setkat, takže se nemohu dočkat na premiérové hraní dokonale vypadající hry na PS5 :) nebudu to hrát hned v den vydání, ale myslím si na ni :D A je v mé pomyslné frontě her, co chcic hrát a dohrát. A možná nějaké hry předběhne, protože se na ni moc těším. Uvidím ještě.