Railroad Tycoon II: The Second Century

30.04.1999

rozšíření

Datadisk, který přidává řadu vlaků, továren a výrobků a samozřejmě také tři nové kampaně s celkem 18 scénáři. Na rozdíl od původní hry jsou tentokrát scénáře netradičnější: například zásobování vojsk během Bitvy o Británii, kde jsou vaše vlaky a železnice vystaveny neustálému bombardování, nebo hypotetické scénáře blízké budoucnosti, kdy je Středozemní moře vysušeno. Tradičnější scénáře jsou pak zaměřeny především na 20. století.

Datadisk k RT2 nepřináší nic moc novýho, co bysme neviděli v plný hře. Pokračuje ve stejnym stylu...takže tu sou 3 kampaně po 6ti misích. První kampaň se odehrává od počátku 20týho století, druhá končí okolo r.2000, třetí (nejzajímavější) na ní navazuje a pokračuje až do vzdálený budoucnosti. Právě u týhle kampaně jsou celkem zajímavý mise, který se odehrávaj v závislosti na imaginárnim politickym vývoji v Evropě.

Jednotlivý scénáře bych rozdělil na 3 typy. První je klasickej...nejčastěji se jedná o dosažení určitejch zisků společnosti a případně spojit určitý místa. (dokonce se objevily 2 mise, který se odehrávaly přímo ve městech a za úkol bylo zřídit něco jako MHD dopravu). Další typ spočívá ve splnění nějakejch požadavků s přidělenejma vlakama, takže hráč nemůže stavět nádraží ani kupovat lokomotivy. Nakonec třetí druh scénářů spočívá v rozvoji výnosů svojí vlastní osoby. Ty mi dávaly nejvíc zabrat, protože neustále sledovat vývoj ceny akcií, skupovat jich co nejvíc, ale přitom se nedostat s nákupní silou do mínusu...to je vážně strašně obtížný!

Pro: Originální mise s úvodníma filmečkama, hratelnost RT2, obtížnost

Proti: Nic moc novýho