Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Racer

68
27 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
2002 PC
Vývojáři:
Racer je česká závodní freeware hra od týmu Hippo Games. V hlavním menu hry je na výběr mezi hrou pro jednoho a pro dva hráče ve split-screenu, přítomny jsou módy trénink, vyřazovačka a pohár. Ve hře pro jednoho je navíc mód kariéra. Ta je rozdělena na 4 třídy (A, B, C, D), přičemž každá nabízí 8 šampionátů s různým počtem závodů. Ve všech třídách je k dispozici několik vozů a to 4 v D třídě (např. Fiat Brava, Opel Vectra), 6 v C třídě (Audi TT, BMW Z3, Mercedes SLK), 8 v B třídě (Porshe 911, Dodge Viper, Jaguar XKR, Ferrari F355) a 7 v A třídě (Lamborghini Diablo, Ferrari F50, BMW Z3 M-HP, McLaren F1).

Před absolvováním závodů je třeba zaplatit startovné, jehož výše závisí na úrovni (amatér, poloprofi, profi) závodu a které se v případě dobrého výsledku několikanásobně vrátí. Peníze vydělané v závodech neslouží pouze ke koupi nových vozů, ale i k jejich vylepšování, např. nový motor zlepší zrychlení a maximální rychlost, výměna pneumatik zlepší ovladatelnost, vylepšení brzd zkrátí brzdnou dráhu atd.

Jediným nedostatkem hry je menší počet tratí - konkrétně 8, v denním a nočním provedení. Menší počet tratě ovšem nahrazují velkou rozmanitostí. Závodí se např. v české vesničce, na pouštním okruhu, na ostrově nebo na zimních okruzích.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Jednu chvíli jsem tohle hrál a po stránce hratelnosti nemá hra moc co nabídnout. Pomocí šipek se držíte na trati a pokud možno v časem rozpoznané ideální stopě. Na tratích je občas nějaká zkratka, ale po chvíli ježdění nemá hra čím překvapit, neb jízdní vlastnosti aut jsou kvalitou jen o něco nad základem. I když musím přiznat, že rozdíl v nich mezi nejvyšší a nejnižší třídou aut je znatelný. Kariéra a vylepšování auta jsou vůbec asi hlavním důvodem, proč pokračovat ve hře.
A možná ještě hudba. Název kapely byl tuším Robin a Antibiotika. Ty asi dvě skladby byly poměrně chytlavé (a ujeté) a na nemalou dobu dřepěly v mém hlavním playlistu. Taky Grafická stránka věci je na freewarovku velmi slušná.

Fandům závodů a/nebo freeware her lze na vyzkoušení doporučit, ale hratelností se s podobnými závody z profesionálnějších kruhů nemůže rovnat.

Pro: hudba, solidně zpracované a fungující

Proti: závody jako takové nejsou zrovna vodvaz

+9+8 / 0
  • PC 80
Pro většinu zřejmě chvilková záležitost. Přiznám se, že jsem to hrál dlouho, ani nevím proč. Dost mě to chytlo, přes to, že je to dost jednoduchá hra a předčí jí skoro každá závodní hra. Možná to bylo kvůli hudbě, mulitplayeru a možnosti hry - kariéra, kdy pořád vylepšujete svoje auto a účastníte se lepších a lepších závodů a pohárů, ale stejně jsem tuto hříčku nedohrál, protože je to pak dost hardcore a hra omrzí díky stejným mapám, že už je pak znáte úplně zpaměti.

Pro: multiplayer, široká nabídka aut, chytlavost, tuning auta

Proti: stereotypní, postupem času čím dál větší hardcore, neustále se opakujících několik map

+7+6 / 0