Queen: The eYe

1998

3D akčná adventúra z budúcnosti, v ktorej bdie nad všetkým živým dokonalý vševedúci stroj zvaný „The Eye“. Oko sa zbavilo všetkého, čo by mohlo ľuďom pripomínať slobodu prejavu, seba reflexie alebo kreativity. Hráč hrá Dubroca, ktorý vo svojej hlúposti nahneval Oko, pretože v starých databázach znovu objavil rockovú hudbu, a tak je poslaný na smrť do Arény, živého televízneho vysielania, vysielaného po celom svete. V nej musia účastníci bojovať proti šampiónom nazývaným „Watchers“. Ak Dubroc zvíťazí, nastúpi cestu za zničením „Oka“.

Tento 5 diskový kolos sa vyznačoval zaujímavým a podivuhodným výtvarným stvárnením a výbornou hudbou, ktorá bola postavená na inštrumentálnych remixoch legendárnej skupiny Queen. Vďaka týmto remixom je fanúšikmi skupiny považovaná za zberateľský kus. Avšak napriek zaujímavému spracovaniu a popularite skupiny, hra absolútne prepadla. Dôvodom bola herná mechanika a zvolený spôsob ovládania, ktorý bol všetko len nie užívateľský prístupný.

Pozorný a rozhľadený hráč si takisto všimne styčných bodov v príbehu s neskorším muzikálom „We Will Rock You“.

Keď by som mal poukázať na hru, ktorá nie je vôbec "user friendly", tak by to bola táto. Páčil sa mi základný nápad, páčilo sa mi spracovanie, výtvarné ponímanie a svojim spôsobom i samotná myšlienka. Lenže tá hra sa bránila, podkopávala mi nohy, nechcela byť hraná. Preveľká škoda. Takto autori premárnili šancu spraviť naozaj zaujímavý kúsok. Ale aj tak tú hru mám rád.

Pro: hudba, výtvarné stvárnenie, prostredie, je to Queen :-)

Proti: ovládanie, kamera a všetko čo sa vás snaží dohnať k šialenstvu, ale hlavne ovládanie :-)