@Isair (10.11.2018 15:39): Jo, jo s modifikacemi to většinou jede perfektně. Ale zase hraním původních verzí odhalíš zapomenuté a málo známé chyby.

Pamatuji akorát podobnou chybu v Zaero add-onu, kde také nešlo ukládat. A to v KMQ2, protože to na to nebylo dělané. Později již ale byl add-on plně kompatibilní i s tím portem.

Rozhodně tuto věc zmiň v zajímavostech.
@PavelU (10.11.2018 15:34): Source porty nevedu (alespoň ne při prvním hraní), rád si zahraji hru tak, jak vypadala v originále. O to spíše, když třebas takové source porty pro první díl mi rozhodně nepřijdou nikterak hezčí než původní DOS vzhled :).
Ale jak jsem psal níže, problém je již vyřešen, i tu misi jsem už zopakoval, takže teď již pokračuji dál...

Prý to byla u těch Mission Packů vcelku rozšířená chyba už v době jejich vzniku, tím, jak to dnes všichni hrají přes ty source porty, tak se tomu nejspíše vyhnuli, ale jsou toho jinak plná GoG/Steam fóra, takže řešení jsem našel rychle.
Ono by se to teoreticky dalo dohrát asi na ty autosavy, případně i snad quicksave funguje, ale raději jsem nechtěl nic riskovat a aplikoval onen patch. Je však docela zajímavé, že dokud hru nevypneš, tak všechny save/loady normálně fungují.
@Isair (10.11.2018 04:22): Zajímavej bug, s kterým jsem se nikdy nesetkal. Ale zkus nějaký source port, např. tohle je v duchu původního vzhledu. Ukládání je pak zcela bezproblémové. Dnes upřednostňuji KMQ2 port, dále verzi hry 3.24, to je neoficiální patch. Ke stažení též na stránce Marka Shana.

V případě obou oficiálních add-onů potřebuješ ke KMQ2 i dll knihovny z archivu kmquake2_020_b3_missionpack.zip .
Do prčic, tak GoG verze obsahuje bug, při kterém jsou po vypnutí hry veškeré savy nefunkční (krom autosavu při vstupu do nové lokace). Naštěstí na to existuje jednoduchý neoficiální patch, ale budu muset celý ten úvodní level hrát od začátku :/.
To samé prý platí i pro druhý datadisk.