Pył

Dust

15.01.1999

Federace a Impérium, dva nejsilnější politické útvary ve vesmíru byly v dlouholeté válce. Aby se vyhnuly ztrátám na životech civilistů, uzavřely dohodu, že své boje omezí na jeden neobydlený měsíc, který se od té doby nazývá Aréna. Nyní již Aréna několik let tomuto účelu neslouží, bojovat se na ní však nepřestalo. Federace a Impérium na měsíci během svých válek zanechaly mnoho stále funkční vojenské techniky, kterou je možné velmi výhodně prodat. Bývalí imperiální vojáci Sope a Jafo se na Arénu vrací, aby si také něco vydělali, jenže pro velké množství ozbrojené konkurence to nebude zrovna snadným úkolem.

Pył je polská FPS postavená na vlastním Ogre3D enginu. Hra je často označována za polskou odpověď na Quake. V zemi svého původu si Pył získal značnou popularitu, v zahraničí však nebyl nikdy vydán. Hra je považována za velmi obtížnou, vyžaduje nutnost taktizovat a obsahuje mnoho logických hádanek. Ve vývoji byla dva roky a pracovali na ní pouze čtyři vývojáři.

Tak zatím jediný způsob, jak se mi podařilo Pyl rozumně rozjet, je použití VirtualBox s Windows 98.

EDIT: Defaultní (neměnná) obtížnost je skutečně masakr, z druhé místnosti jsem vylezl asi na desátý pokus.