Pressure: Get Away or Get Washed

26.03.2013

Jedno vzdálené království, jehož veškerá technická zařízení a stroje jsou poháněna párou, si vyhlédne ohavný a movitý hrabě pro svoje nekalé plány. Aby zde mohl vytvořit jedinečné a unikátní wellness centrum, ukradne mírumilovným obyvatelům země všechnu vodu. Parní stroje se zastaví a život už není takový, jaký býval. Lidé nyní hledají statečného hrdinu, který by se postavil hraběti a vrátil zemi jejich drahocennou vodu a tím i starý život.

Hra vás uvítá jako sympatického hrdinu, který ve svých párou poháněných strojích pádí steam punkovým krajem po stopách nenasytného hraběte. Cestou se utkáte s bezpočtem robotů a temných postav, jež představují plavčíky nebo lázeňský personál. Vaše parní vozidla obstarožního vzezření jsou vybavena velkolepou palebnou silou, jejíž následky se projevují ohlušujícími výbuchy a oslnivými explozemi vašich bizarních protivníků a bossů.

Hra vás v podobě arkádové racingové střílečky provede ve 30 úrovních zvláštním světem, kde se setkáte mimo jiné i s přátelskými postavami a občas minete i obchody, ve kterých máte možnost upgradovat vaše parní buginy.

Pressure pro mě představovalo celkem jednorázovou záležitost. Patří k těm hrám, které zapnete, během několika hodin dohrajete a ačkoliv vás hra bavila, tak nepředpokládáte, že to někdy vůbec dáte znovu. Proč? Protože je to hra jako každá druhá. Jediné co mě ke hře přivedlo, bylo ono steam punkové provedení, které patří k těm poněkud originálnějším v závodních hrách. Zbylé mechanismy, jakými je například vylepšování svého auta, jsou však identické se stovkami dalších nízkorozpočtových závodních her. Ačkoliv náznak příběhu zajisté oceňuji, opět se jedná o intro na začátku a outro na konci co příběh tvoří.

Samotné závody však probíhají velice plynule a bugina se dobře ovládá. Zajímavým prvkem je nutnost sbírání páry z okolních vozidel tím, že je buďto vytlačíte ze silnice nebo sestřelíte některou zbraní.

Ve výsledku se nejedná o hru, kterou bych mohl vyloženě doporučit. Pokud jí ale třeba vezmete za euro na steamu ve slevě, tak se jedná o zajímavou záležitost, která vás jistě na pár hodin zabaví.

Pro: Steam punkové provedení.