Portal 2: Perpetual Testing Initiative

08.05.2012

freeware
rozšíření

Perpetual Testing Initiative je DLC k původní hře Portal 2. Pro jeho vlastníky vychází zcela zdarma. Tento přídavek přináší do hry hlavně velice snadno použitelný editor úrovní, vlastní mapy poté můžeme sdílet na portálu Steam Workshop. Vybrané mapy z Workshopu jsou automaticky staženy a instalovány do Portalu 2. Balíček obsahuje systém na jednoduché stahování výtvorů ostatních uživatelů. Ty můžeme jednoduše vyhledat. Ať už podle oblíbenosti, nejvíce hodnocení nebo podle jednotlivých období. Poté je možné je sdílet a umístit si je do fronty ve hře, hrát je, hodnotit i komentovat a dále tak doporučovat ostatním hráčům.

@Eru (23.07.2012 20:36): No jo, to je vlastně pravda :). Steam Workshop byl taky ale hlavně kvůli tomuto DLC "vyvinut", aby se tam mohly sdílet výtvory komunity. Takže to s tím má souvislost.

Na tohle DLC čekala většina hráčů už od vydání Portalu 2. Nakonec přeci jen po více než roce vyšlo a navíc zcela zdarma, zato mám Valve ještě více v oblibě, protože někteří vývojáři berou od hráčů velké peníze i za mizerné přídavky.

Nejzajímavější věcí na tomto přídavku je samozřejmě editor, ve kterém si můžete velice jednoduše vytvářet vlastní testovací místnosti. Stačí mít dobré nápady a realizovat je.

Další skvělou věcí je Steam Workshop, kam můžete své výtvory publikovat jako já nebo od ostatních hráčů stahovat jejich mapy, mě třeba zajaly 12 Angry Tests nebo mapy od uživatele DaMaGepy.

Tímto přídavkem hra vlastně dostává nekonečnou znovuhratelnost, protože map ke stažení je na Workshopu velké množství. Teď už jenom čekat a tímto přídavkem si krátit chvíle než vyjde Portal 3.

Pro: Je to zdarma, editor, Workshop, nekonečná znovuhratelnost

Proti: Na tomhle přídavku jsem mínus nenašel