Jednotka lépe zvládá námořní bitvy, ale na celkový počet obchodních lodí a pozemků existuje jakýsi omezující limit.
nejlepší je řídit vše osobně a lodě posílat do přístavů po městech, kde se vyčká na nedostatek nebo hladomor, pokud tam nemáš sklad a stavební povolení. Cena se dobře zvýší. Za čas nalezneš mapou i své vlastní město a v něm můžeš kotvit a opravovat lodě bez poplatků. Vešlo se mi tam asi 13 konvojů a zásoby tam můžeš neomezeně uskladňovat a rozvážet po okolí.
@Walome (17.02.2021 12:54): třeba ještě zahraješ, jen škoda že nerozvinuli i jiné věci ve hře. Třeba více postav v hostinci s úkoly nebo tam máš ženu a pořád ti říká dokola stejné fráze. Opakující se situace během válek, atd. Mohlo by to více osvěžit počátky hraní
[neexistující komentář]: wow chtel jsem napsat ze jsem to nedavno hral a ze se mi nepovedlo se do toho ponorit a ted koukam ze to nedavno bylo pred 9 lety. Dekuji za depresi!
@valcik (08.05.2012 07:07): No já včera dopadl tak, že mi piráti zničili loď a já tři roky jen prodával, co jsem zasel :) Hodilo to asi 100 00 a teď jsem si koupil loď a nějak se to pokusím dokončit :-D

Toho nastavování obchodních mi přijde hrozně nepřehledný, ale musím se na to někdy mrknout.
@Walome (08.05.2012 00:04): Obchodné cesty sa dajú naprogramovať. Zostavíš obchodnú flotilu, určíš trasu, nastavíš ceny a potom už len sleduješ, ako tvoja obchodná flotila sama zarába. Dobrý kšeft je aj zajímanie pirátskych lodí, so svojou hlavnou bojovou flotilou som neustále križoval mapu a lovil pirátske koráby. Keď takto získaš zopár lodí, tie najlepšie si nechaj na posilnenie svojej flotily a tie menšie po opravách predávaj, hodí to slušný balík.
Já to asi hraju nějak blbě.

Teď vydělávám, že mám v jednom městě tunu podniků a prakticky to vydělá i na posádku lodi. Ale nějak mi neni jasný náplň hry - to se pořád jezdí sem a tam a shání se laciný a prodává za draho?

Rád bych se do toho nějak víc ponořil, ale neumím si představit, že by mě to celou dobu bavilo :(
Jednotka má lepšie spracované námorné bitky, ale je tam akýsi obmedzujúci limit v celkovom počte obchodných lodí a pozemkov.
@Bodkin (06.05.2012 23:30): Zítra to zkusím znovu, docela mě to baví, chci to porazit! Furt si stěžuju na to, jak jsou dnešní hry snadný, tak tady to mám!

To nemluvím o tom, že jsem o víkendu docela nehezky bojoval s Theme Hospital.
@Walome (06.05.2012 23:27): Nah, najdi ve slevě nějaké drahé věci (rum, maso, hadry, nástroje, atp) - ideáně v hlavním přístavu - a objeď pár zapadákovů kde je toho nedostatek = těžké love.
@Walome (06.05.2012 23:12): Čoveče já to snad zase opráším, vždy jsem u toho strávil hafo času do doby než jsem měl všechno :D Pamatuji že má flotila poskládaná z těch největších lodí která každá měla 50 děl a 200 námořníků byla nezastavitelná. Kam se hrabali vojenský konvoje :P
@Bodkin (06.05.2012 23:19): A má vůbec cenu jezdit mezi přístavama a vydělávat 2 stovky profitu z obilí? Já jsem docela rád, když postavím farmu na obilí, která mi zajistí příjem pár stovek týdně a jsem z toho mega happy :)
Teď jsem vydržel asi 2 hodiny, ale nakonec přišel bankrot - což je taky vtipný, že když nemáš prachy, tak prostě nemáš prachy.
@Walome (06.05.2012 23:12):
1) Nejsou tam ty tutoriálové kampaně?
2) Trasy plánuj až budeš mít víc lodí/kapitány na vyšším levelu/rozběhlý biznis - plantáž na třtinu a bavlnu/palírna a textilka, na ty jsou ale potřeba hlína a dřevo takže... jo, dá to zabrat.
@Bodkin (06.05.2012 21:36): Tu nemám, NEMÁM!

@Jack_Dark (06.05.2012 22:50): To mi povídej, to je šílený. Nějak se mi nedaří rozjet stálá ekonomika, prostě je to všechno hrozně nejistý. Teď mi to celkem šlo, ale najednou jsem byl bez peněz, bez lodi... Je to docela šílený.

Hlavně to plánování trasy je sice supr, ale když jsou ty kšefty tak nestálý, tak se těžko něco plánuje... no, uvidíme...
No, tak tahle hra je velká výzva. Vyhrabal jsem se z mínusu asi na pátý rozehrání a to ještě jen na chvíli :-D
Zdravim, chceme s kámošem pařit nějaký Port Royale po síti. Ze začátku vydělat prachy poctivě a pak se stát obávanými piráty. Doporučili byste mi spíš jedničku, nebo dvojku? Jedničku jsem hrál a je skvělá, ale u té dvojky se mi líbí možnost vlastního města.
díky
A nebo si kup kolekci klasiky".Tam to máš česky,jak jedničku tak dvojku. :)
A co takhle si to místo skvělé digitální distribuse koupit? A češtinu legálně neseženeš